VAN HABERLERİ

İpekyolu Belediyesi Nikah İşlemlerinde Randevu Sistemini Kaldırdı

IHA
25.08.2015 - 10:53Son Güncelleme :

İPEKYOLU BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURU KİYAĞ, RANDEVU SİSTEMİNİ KALDIRDIKLARINI SÖYLEDİ.

IHA

Van’ın İpekyolu Belediyesi Evlendirme Memurluğu, nikah işlemlerini yapmak isteyen çiftler için randevu sistemini kaldırdı.
İpekyolu Belediyesi Evlendirme Memurluğu tarafında nikah işlemlerini yapmak isteyen çiftlere randevu vermeden istedikleri gün ve saatte gelip nikah kıyma kolaylığı sağlıyor. Nikah kıymaya gelen çiftlerin yanlarında bulundurması gereken evrakların eksikliği durumunda müdürlük devreye girerek belgeleri kendisi tamamlıyor. İpekyolu Belediyesi Evlendirme Memuru Muzaffer Kiyağ, Türkiye’de nüfus bazında en yoğun sayılabilecek ilçelerden biri olduklarını, evlenmek isteyen çiftlerinde bir hayli fazla olduğunu belirtti. Kiyağ, “Biz evlenmek isteyen çiftlerin sayılarına bakmadan randevu sistemini ortadan kaldırdık. Çiftlerin kendilerine özel gün olarak belirledikleri tarih ve saate göre nikah işlemlerini yapıyoruz. Ayrıca nüfus müdürlüğü ve sağlık kurumlarından ve dışarıda doldurması gereken evrakları tamamlamalarını beklemeden birimimiz tarafından destek olup dolduruyoruz. Çiftlere herhangi bir nikah tarihi belirtmediğimiz gibi istedikleri tarih ve saati kendilerinin belirlemesini talep ediyoruz. Diğer resmi kurumlardan farklı olarak öğle arası tatilini de memurluğumuzca rafa kaldırıldık. Nikah işlemleri yapılacak yerlere memurluğumuz kendi imkanlarıyla gidip gelmektedir. Çiftlerden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bu konuda halkın bize ulaşması için belediyenin sosyal ağını da etkili şekilde kullanıyoruz. Aynı şekilde belediyemizde 40 kişilik nikah salonumuzu da halkın ihtiyacına göre kullanmaktayız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İpekyolu Belediyesi Nikah İşlemlerinde Randevu Sistemini Kaldırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpekyolu Belediyesi Nikah İşlemlerinde Randevu Sistemini Kaldırdı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:13
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:55
 • Yatsı
  18:28
Sayfa Başı