VAN HABERLERİ

İpekyolu Belediyesi’nden Mimari Proje Yarışması

IHA
25.10.2015 - 18:52Son Güncelleme :

İPEKYOLU BELEDEİYESİ TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELERİN YAPILACAK YARIŞMALARINDA GÖREV ALACAK JÜRİ ÜYELERİ BELİRLENDİ.

IHA

Van’ın İpekyolu Belediyesi’nin hayata geçireceği 12 projenin ilk ayağı olan ‘Yeni Belediye Hizmet Binası Projesi’ için jüri üyelerinbelirlendi.
İpekyolu Belediyesi, kısa bir süre önce 12 dev projeyi yerel ve ulusal düzeyde mimari proje yarışması düzenleyerek hayata geçireceğini duyurmuştu. Van Mimarlar Odası’nda gerçekleşen ilk jüri toplantısında konuşan İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, “Yapılacak projelerin yerel ve ulusal mimari yarışmaya açılmasının temel ilkeleri şeffaflık , çoğulcu ve katılımcılığı esas alarak uzun vadeli kalıcı hizmet alanları oluşturmaktır. Bilindiği gibi yerel yönetimlerimiz eş başkanlık sistemi ile yönetilmektedir. Projelerin başlangıcında emeği geçen Eş Başkanımız Aygül Bidav’ın projelerin mimari ve inşa süreçlerinde kadın rengini yaşatacak hassasiyetliği bizde olduğu gibi paylaşıyor, bu yönde uygulamaya koyacağımız bütün projelerde belirleyici yön olacaktır. Biz yönetim olarak aldığımız bu kararda bütün mimarların katılımı ile Van’ın tarihi dokusuna yakışacak hizmet alanları oluşturmak istiyoruz. Bugün görüyoruz tarihi dokusuna uymayan Van Müzesi gibi kamusal alanların aksine, toplumunda katılımını esas alan ortak karar doğrultusunda uzun yıllara hitap edebilecek kalıcı hizmet alanları oluşturmayı esas almalıyız” dedi.
Keser, yaptığı konuşmasının ardından teknik şartnamenin oluşması konusunda genel çerçeveyi çizerek değerlendirmelerde bulundu.
Danışman jüri üyeliğine Hatip Dicle (DTK Eş Başkanı), Veysel Keser (İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı), Ünsal Keser (Mimarlar Odası Van Şube Başkanı), Kudbettin Akman (İpekyolu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdür Vekili) ve Mimar Ömer Yılmaz, asli jüri üyeleri ise Mimar Özcan Uğur, Mimar Devrim Çimen, Mimar Derya Ekim Öztepe, Mimar Yeşim Balcıoğlu ve İnşaat Mühendisi Erdal Balsak olduğu bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İpekyolu Belediyesi’nden Mimari Proje Yarışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 18 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpekyolu Belediyesi’nden Mimari Proje Yarışması haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:07
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  12:03
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:57
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı