VAN HABERLERİ

İpekyolu Belediyesi Eş Başkanlarından Bayram Mesajı

IHA
15.07.2015 - 16:12Son Güncelleme :

EŞ BAŞKANLAR BAYRAM MESAJI YAYINLADILAR.

IHA

Van’ın İpekyolu Belediyesi eş başkanları Aygül Bidav ve Veysel Keser, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Müslüman aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlayan eş başkanlar, İslamiyet’in özünde barış ve kardeşliğin önemine değinerek , günümüzde bu kutsaliyeti kullanarak halkları bir birine düşüren ve katliamlar oluşturan zihniyete en büyük cevabın yinede Ortadoğu halklarının birlik halinde mücadele etmesinden geçtiğini ifade ettiler. Eş başkanlar, "Dini bayramlarımız özünde, insanlar arasında yaşanan husumetlerin ortadan kalkması için halkların veya toplumların kucaklaştığı anlardır.Kutsal bayramlarımıza anlam ve değer katan en büyük etken, İslamiyet’in özünde barış ve kardeşliğin esas almasında yatar. Bizler bu öze sadık olduğumuz gibi halkların sadece bir ana sınırlı kalmadan her daim barış içerisinde yaşaması gerektiğine inanan ve bunun için mücadele veren bir geleneğin inancındayız. Günümüzde bu inancı bırakın hissetmeyi, Müslümanları katleden ve bunu İslamiyet adına yaptığına inanan sapkın çetelerin bu kutsal dine ve tüm değerlerine en büyük kötülüğü yaptıkları herkes tarafında bilinmesi gerekmektedir. Bayram namazını yasaklayacak kadar ileri giden sapkın çetelerin Rojava ve Şengal gibi Ortadoğu’da birçok katliamların hesabını hem bu dünyada hem de diğer dünyada sorulacağı gün gelecektir. Bu coğrafyaya nefret tohumları ile halkları bir birine kırdıranlar bilmelidir ki Rojava şahsında Ortadoğu halkları adına verilen bu insanlık mücadelesi, halk düşmanlarının karşısında durmaya devam edecek ve bütün emelleri boşa çıkaracaktır. Ortadoğuda yaşanan bu trajedinin bir an önce son bulması, barışın ve huzurun bu topraklara egemen olması her zaman temennimizdir. Bu vesileyle Ramazan Bayramı’nda masum insanların ölmediği, herkesin sevdikleri ile bir arada olduğu günler olmasını diliyoruz” dediler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İpekyolu Belediyesi Eş Başkanlarından Bayram Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpekyolu Belediyesi Eş Başkanlarından Bayram Mesajı haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:10
 • Guneş
  06:52
 • Öğle
  12:04
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı