VAN HABERLERİ

İpekyolu Belediye Spor Kulübü Kuruldu

IHA
26.10.2015 - 14:01Son Güncelleme :

İPEKYOLU BELEDİYE SPOR KULÜBÜ KURULDU.

IHA

Van’ın İpekyolu Belediyesi, alınan karar doğrultusunda İpekyolu Belediyesi Spor Kulübü’nü oluşturmaya başladı.
İpekyolu Belediye Meclisi, eylül ayı olağan toplantısında görüşmeye açtığı spor kulübü gündemini meclis üyelerinin onayıyla hayata geçirdi. Alınan karar doğrultusunda meclis üyelerinden oluşan Gençlik ve Spor Komisyonu çalışmaları hızlandırdı. Bir ay içerisinde 150 futbolcunun İpekyolu Belediyesi Futbol Takımı’na kazandırılması ile A takımı ve U-15, U-16 ve U-17 grupları oluşturularak takımın lig maçlarına hazır hale getirilecek.
Halı sahada çalışmalarını sürdüren İpekyolu Belediye Spor Kulübü’nü ziyaret eden İpekyolu Belediye Eş Başkanı Veysel Keser, 150 lisanslı futbolcuyla sezona başladıklarını, İpekyolu Belediyesi Gençlik ve Spor Komisyonu tarafında spor kulübünü yakından takip ederek, kulübün tüm eksiklerini kısa süre içerisinde gidereceklerini belirtti. Keser, "Aynı şekilde Erçek Mahallemizde de bir halı saha açtık, oradan gelecek gelir de gençlerin spor aktiviteleri için harcanacak. Biz belediye olarak gençlerimizin spor aktiviteleriyle yaşama dahil olması ve spor aktivitelerine kazandırılmasına destek olmak amacıyla böyle bir karar aldık. Zor süreçlerden geçiyoruz, ama her şeye rağmen yaşamın iyi tarafından tutmak zorundayız. İyi tarafında tutup barışçıl bir yaşam içerisinde spor ve sanat aktivitelerinin de geliştiği bir yaşam inşa etme mücadelesi veriyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İpekyolu Belediye Spor Kulübü Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 14 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpekyolu Belediye Spor Kulübü Kuruldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı