VAN HABERLERİ

İpekyolu Belediye Meclisi Toplantısı

IHA
08.07.2015 - 11:36Son Güncelleme :

İPEKYOLU BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

IHA

Van’ın İpekyolu Belediye Meclisi, yapılacak olan yeni hizmet binasının arsa alımı için karar alındı.
İpekyolu Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısının ikinci oturumu Van TSO toplantı salonunda yapıldı. Belediye Eş Başkanı Aygül Bidav başkanlığında düzenlenen toplantıda, İpekyolu Belediyesi’nin yeni yapacağı hizmet binası için merkeze yakın bir yerde arsa alınması kararı alındı.
Gündeme ilişkin değerlendirme yapan Belediye Eş Başkanı Veysel Keser, merkezde yeşil alanların oluşabilmesi ve kamu hizmet binalarının inşası için daha önce özelleştirilmiş birçok kamu arazilerini tekrardan kazanmak için büyük bir çaba içerisinde olduklarını dile getirdi. Keser, "Belediye hizmet binamızın yapımı için halkımızın belediyeye kolayca gelebileceği merkezi bir yerde olmasını uygun gördük. Fakat devir tasfiye sürecinde kurumlara dağıtılan taşınmazlarda bariz bir şekilde hukuksuzluk yaşandı.Bu taşınmazalar belediye dışında devletin bütün kurumlarına dağıtıldı. Bunun yanı sıra yine tespitini yaptığımız birçok arazi özelleştirilmiş. Halkın malı olan bu yerlerin bu şekilde dağıtılması ve peşkeş çekilmesi vicdansızlıktır. Biz bu arazileri hukuksal yollardan veya satın alarak bir şekilde halkımıza tekrardan kazandıracağız’’ ifadelerini kullandı.
Karara bağlanılan yeni belediye hizmet binasının arsa alımı gündeminin ilgili komisyona havele edilmesinin ardından meclis toplantısının ikinci oturumu sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden İpekyolu Belediye Meclisi Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İpekyolu Belediye Meclisi Toplantısı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:35
  • Guneş
   06:12
  • Öğle
   12:02
  • İkindi
   15:07
  • Akşam
   17:32
  • Yatsı
   18:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı