« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İpek Soylu: "Wimbledon'da hedefim şampiyonluk"

Dünyanın en prestijli turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası'nda gençlerde mücadele eden İpek Soylu, "Wimbledon'da hedefim şampiyon olmak" dedi.

Aynur TATTERSALL/LONDRA DHA
SON GÜNCELLEME

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda ülkemizi temsil eden tek sporcu olan İpek Soylu yarın günün ilk karşılaşmasına çıkacak. DHA Muhabiri Aynur Tattersall'un sorularını yanıtlayan Soylu, her geçen yıl daha iyi oynadığını ifade ederek, bir gün Wimbledon şampiyonu olmayı hedeflediğini belirtti.

"BÜYÜK HEYECAN YAŞIYORUM"

Wimbledon öncesi sıkı bir hazırlık süreci geçirdiğini ve çim kortta yeterince pratik yapmaya çalıştığını ifade eden Soylu, şöyle konuştu; "Güzel bir hazırlık süreci geçirdik. Olabildiğince çok çimde antrenman yapmaya çalıştım. İlk tekler maçımı pazartesi günü oynayacağım. Burada olmaktan büyük keyif alıyorum. Çok heyecanlıyım ancak, Grand Slamler'i oynamanın en büyük avantajı, stresi ve heyecanı yenmeyi öğreniyorsunuz. Stresini yenen kişi daha avantajlı oluyor ama oyun daha önemli tabii."

"WIMBLEDON'DA OLMAK HARİKA BİR DUYGU"

Wimbledon'da olmaktan büyük heyecan duyduğunu ve dünyanın en ünlü tenisçileriyle birlikte aynı ortamda olmanın kendisini motive ettiğini belirten Soylu, bu yıl geçen yılki derecesinden daha iyi bir derece almayı istediğini vurgulayarak, "En büyük hedefim dünya şampiyonu olmak. Bu aşamaya gelinceye kadar önümde yapmam gerekenler var. WTA'de ilk 20'de yer almak istiyorum. Ayrıca bu yıl gençlerde ilk 10'a girmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE'DE TENİSLE İLGİLENEN SPORCU SAYISI ARTTI"

Geçtiğimiz yıllara göre Türkiye'de tenis ile ilgilenenlerin sayısının arttığını da belirten Soylu, İstanbul'da yapılan tenis şampiyonalarının tenis sporunun tanıtılmasına katkısının büyük olduğunu ifade ederek, başarılı tenisçilerin çoğalacağını ancak biraz sabıra ve güvene ihtiyaç olduğunu söyledi.
Soylu, geçen yıl ilk kez Wimbledon'da ana tabloda yer almış ve 3. tura kadar yükselmişti.

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler