« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İpek Soylu şampiyonluğa gidiyor

Milli raket İpek Soylu, ABD Açık'taki hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ABD Açık Tenis Turnuvası'nda genç çift bayanlarda İsviçreli partneri Jil Belen Teichmann ile yarı finale yükselme başarısını gösteren milli raket İpek Soylu, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu söyledi.

Soylu, çeyrek final maçının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, dünyanın en ünlü tenis kortlarından Arthur Ashe'nin evsahipliği yaptığı ABD Açık Tenis Turnuvası'nda oynuyor olmanın 'çok gurur ve keyif veren' bir duygu olduğunu ifade etti. Yarı finale çıkmaktan duyduğu mutluluğu da dile getiren Soylu, "Benim için ABD Açık'ın yeri her zaman ayrıydı. Kupaya iki maç kaldı. Hedefimiz şampiyonluk" diye konuştu.

Partneri Teichmann ile ilk kez oynamalarına rağmen 'çok iyi bir ikili' olduklarına dikkati çeken Soylu, "Antrenmanlarımızı çiftlere yönelik yapıyoruz. Her maça özel çalışmayla hazırlanıyoruz. Genel olarak her şey çok güzel geçiyor" dedi.

GENÇLERDE FAVORİLERİN ÇOĞU İLK TURLARDA ELENDİ


İpek Soylu'nun antrenörü İlhan Mutlu da "Bugün güzel bir sonuçla yarı finale çıktık. Yarın da yarı finali geçip İpek ile Türkiye adına ilk kupayı almak istiyoruz. Rakiplerimiz iyi, biz de iyiyiz. Bundan sonraki maçların da iyi olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ABD Açık Tenis Turnuvası'nda özellikle gençlerde çok farklı sonuçların ortaya çıktığını ifade eden Mutlu, "Bu yıla kadar genelde favoriler turnuvayı kazanıyordu ancak bu sene favorilerin birçoğu ilk ve ikinci turlarda kaybetti. Adı duyulmamış oyuncular üst turlara çıktı. Bu da bu turnuvada oynamanın ne kadar önemli olduğunu ve gençlerin ne kadar tehlikeli olabileceğini gösteriyor" değerlendirmesinde bulundu.

İpek Soylu'nun annesi Serpil Soylu ise çok mutlu olduğunu vurgulayarak, "Daha iyi bir başarı geleceğine inanıyorum. Heyecanlıyım. İnşallah daha güzel maçlar çıkartır" dedi.

6 numaralı seribaşları Soylu ve Teichmann ikilisi, yarı finalde 7 numaralı seribaşı Slovak Viktoria Kuzmova ve Kristina Schmiedlova çifti ile karşılaşacak.

(VATAN)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler