Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İpek Şenoğlu tur atladı

Teniste İtalya'nın bayanlar kategorisinde düzenlediği en önemli turnuvalardan biri olan “Rome WTA Tour” turnuvası bugün başlarken, Türk tenisçi İpek Şenoğlu, çiftler kategorisinde, bugün çıktığı 1. tur müsabakasında, Belaruslu partneri Tatiana Poutchek ile birlikte ikinci tura yükseldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İtalya'nın başkenti Roma'daki “Foro Italico” bölgesinde yer alan toprak kortlarda düzenlenen ve toplam 2 milyon dolar ödüllü turnuvanın ilk gününde korta çıkan milli tenisçi Şenoğlu ve partneri Belaruslu Poutchek, 1. turda karşı karşıya geldikleri Avusturyalı Alicia Molik ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden Chanelle Scheepers'ı tie-break setiyle mağlup etmeyi başardı.

Şenoğlu ve Poutchek, rakipleri karşısında ilk seti 7-5 almalarına karşın, ikinci seti 6-4 kaybedince maç tie-break setine kaldı. Tie-break setinde Molik ve Scheepers çiftine 10-8'lik skorla üstünlük kuran Şenoğlu-Poutchek çifti turnuvada ikinci tura yükseldi.

Şenoğlu ve Poutchek çifti, ikinci turda, ilk turu maç yapmadan geçen turnuvanın çiftler kategorisinin 2 numaralı seribaşları İspanyol Nuria Vives Llagostera ve Jose Maria Martinez çiftiyle karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz