Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İpek Şenoğlu transfer oldu

14 senedir TED Spor Kulübü'nde oynayan milli tenisci artık Levent Tenis Kulübü için raket sallayacak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şenoğlu'nun transferi nedeniyle Levent Tenis Kulübü tesislerinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Levent Tenis Kulübü Başkanı Ali Kurt, İpek'in kulüpleri bünyesine katılmasından dolayı gurur duyduklarını belirterek, "İyi tenisçi olmak ile iyi sporcu olmak arasında farklar vardır. İpek, bugün Türkiye'nin en iyi sporcularından biridir. Bizim için yurt dışı hedefleri, örnek kişiliği, çalışma azmi ve samimiyeti, genç yaştaki sporcularımız için çok önemlidir. Türk tenisinde dünya sıralamasındaki en tepedeki isim İpek Şenoğlu'dur. Kendisine elimizden geldiğince her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Toplantıda konuşan İpek Şenoğlu da 14 senedir TED Spor Kulübü'nde oynadığını ifade ederek, "Bugüne kadar bana verdikleri destek ve emek için teşekkür ederim. Önümde Roland Garros, Wimbledon, İstanbul Cup ve 2012 Olimpiyatları var. Bu hedeflerin yanı sıra Türk sporunda sahip olduğum tecrübeleri paylaşabileceğim projeler için Levent Tenis Kulübü'nün destek verecek olması bana enerji veriyor" dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu'nun seyahat masraflarına destek olduğunu da anlatan Şenoğlu, Pazar günü Saint Gaudens Turnuvası'nda oynamak üzere Fransa'ya gideceğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler