Gündem Haberleri

  İpek Medya'da olaylı gün

  hurriyet.com.tr
  28.10.2015 - 18:29 | Son Güncelleme:

  Kanaltürk ve Bugün TV'nin İstanbul Mecidiyeköy'deki binasında sabah saatlerinden bu yana hareketlilik yaşandı. Binaya gelen kayyumlar yönetimi devralırken Bugün TV Yayın Yönetmeni Tarık Toros'u görevden aldı. Kanaltürk ve Bugün TV'nin yayını kesildi. İşte sabah saatlerinden bu yana İpek Medya'da yaşananlar...

  Sabah 08.00 sularında 6 kayyum Koza-İpek grubuna ait olan Bugün TV ve Kanaltürk’ün olduğu İstanbul Mecidiyeköy’deki binaya girmek istedi. Binadaki çalışanlarla polis arasında yaşanan arbede sonucu kayyumlar ve polis ekipleri binaya girdi.

  İpek Medyada olaylı gün

  Kayyumların binaya girmelerinin ardından kayyumlar ve polis yetkilileri kanalların kumanda odasına girmek istedi. Bugün TV Yayın Yönetmeni Tarık Toros ardından canlı yayında yetkililerin elinde hukuki dayanak olmadığı iddiasıyla reji odasını terk etmelerini istedi. CHP’li milletvekilleri Barış Yarkadaş, Mahmut Tanal ve Eren Erdem de reji odasına girdi.

  İpek Medyada olaylı gün

  Saat 11.00 itibariyle Bugün TV ve Kanaltürk ortak yayın ile reji odasından yayın yapmaya başladılar. Gazeteci Aslı Aydıntaşbaş, Bugün Yazarı Nazlı Ilıcak ve HDP lideri Selahattin Demirtaş da Tarık Toros’un yayınına katıldı. 

  İpek Medyada olaylı gün

  Öğleden sonra ise İpek Medya Grubu’nun tanınmış ekran yüzlerinden Oktay Usta olarak bilinen Oktay Aymelek binaya geldi.

  10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu10 soruda Koza İpek Grubu operasyonu

  Aymelek grup binasının önünden yayın yapmaya ve pilav dağıtmaya başladı. Bunun üzerine polis etraftaki kalabalığı dağıttı.

  İpek Medyada olaylı günİlerleyen dakikalarda reji odasından yayına devam eden Toros yayının kesilmek üzere olduğunun bilgisini verdi.

  İpek Medyada olaylı gün

  Daha sonra reji odasına kayyum yetkilileri Tarık Toros’a görevden alındığını ıslak imzalı bir kağıtla tebliğ ettiler. Bunun ardından Toros polis eşliğinde kanal binasından dışarı çıkarıldı. Bugün TV ve Kanaltürk'ün yayını da kesildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı