İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

İpek Ilıcak Kayaalp, "Genç Global Liderler" arasında

DHA
14.05.2018 - 14:52Son Güncelleme :
DHA

İstanbul, 14 Mayıs (DHA) - Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Dünya Ekonomik Forumu "Genç Global Liderleri" (Young Global Leaders) arasına girdi.
Ilıcak Kayaalp, önümüzdeki beş sene içerisinde dünyanın geleceğini şekillendirme potansiyeli olan 100 kişiden biri seçilirken topluluğa bu yıl Türkiye’den davet edilen tek isim oldu.
Dünya Ekonomik Forumu 2018 yılı için "Genç Global Liderler” topluluğuna davet edilen iş ve bilim insanları, sanatçılar, girişimciler, mühendisler, düşünürler ve sivil toplum liderlerinden oluşan Genç Global Liderler önümüzdeki beş sene içerisinde topluluğun diğer üyeleriyle birlikte dünyanın sorunlarına çözüm bulmaya çalışacak.    
2018 yılının “Genç Global Liderleri” arasında yer almanın heyecan verici olduğunu ifade eden İpek Ilıcak Kayaalp, sürdürülebilirliği kurumsal kültürlerinin merkezine koyduklarını hatırlattı ve ekledi, “Gençler bizim ilham ve enerji kaynağımız. Yaratıcılıkları ve kendilerine olan güvenleri ile sürdürülebilir bir geleceği onlar inşa edecek. Bu nedenle, özellikle çocuklara ve gençlere yönelik toplumsal farkındalık yaratacak sosyal sorumluluk projeleri ve gönüllülük çalışmalarını uygulamaya geçirmeyi önemsiyoruz. Ve elbette kadının ekonomik yaşamın içerisinde daha fazla yer almasını ve daha da güçlenmesini destekliyoruz. Kadının hayatın her alanında var olan yaratıcılığının, hayata katkısının takdir edildiği ve eşit koşullarda değer bulduğu bir gelecek için tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Genç Global Liderler Topluluğu’nun bir parçası olarak geleceğin liderleriyle bu deneyimleri paylaşacağım ve daha iyi gelecek için onlarla birlikte çalışacağım için heyecan duyuyorum.” dedi.
40 yaşın altında genç liderlerden oluşan 2018 Genç Global Liderler topluluğunda İrlanda Başbakanı Leo Varadkar, Finlandiya Eğitim Bakanı Sanni Grahn-Laasonen, Amerika Birleşik Devletleri Massachusetts Senatörü Joseph P. Kennedy ve ünlü girişimci Miroslava Duma gibi farklı alanlarda çalışan liderler bulunuyor.  Seçilenlerin beş yıl boyunca çalışmalara dahil olduğu toplulukta önceki yıllarda Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Google’un kurucusu Larry Page, Spotify kurucusu Daniel Ek ve Alibaba.com CEO’su Jack Ma gibi iş dünyasından isimlerin yanı sıra yanı sıra aktör Leonardo DiCaprio, ekonomist Daron Acemoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı ve Emmanuel Macron gibi sanat, spor, siyaset ve düşünce dünyasından ünlü isimler yer aldı.(Fotoğraflı)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İpek Ilıcak Kayaalp, "Genç Global Liderler" arasında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı