Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  iPad Mini böyle olacak

  hurriyet.com.tr
  13 Eylül 2012 - 11:36Son Güncelleme : 13 Eylül 2012 - 11:36

  iPhone 5'i piyasaya sürerek telefon pazarına hızlı bir giriş yapan Apple'ın yakında çıkaracağı iPad Mini'nin fotografları sızdı.


  Fransız Nowhere Else sitesinde yayınlanan fotoğraflara göre iPad Mini'nin  7,85 inç boyutunda olacağı anlaşılıyor. Apple tarafından önceden yapılan açıklamada Ekim ayında piyasaya sürüleceği öne sürülen iPad Mini Google'ın aylar önce çıkardığı 7 inç'lik Nexus'a rakip olacak.  Söylentiler iPad Mini'lerin, ebatlarından ötürü daha ucuz olacağı ve daha  geniş bir kitleye hitap edeceği yönünde.
    

  iPhone 5'in tanıtımında konuşan Tim Cook Apple’ın bugüne kadar 84 milyon iPad sattığını söyleyerek, tablet bilgisayarda pazar paylarının yüzde 68’i bulduğunu, kullanımda ise yüzde 91 paya sahip olduklarını belirtmişti. Cook, "Peki piyasadaki diğer tablet bilgisayarlar ne yapıyor? Ya raftalar ya da çekmecenin en altında" diyerek rakiplerine gönderme yapmıştı.

   

   

  Apple'ın son iPad modeli olan yeni iPad’i çıktığı dönemde çarpıcı yapan ve onu öne çıkaran özellikleri Retina ekran, dört çekirdekli GPU ile A5X işlemci ve 4G LTE bağlantı olmuştu.

   

  iPad Mini'nin özelliklerinin ne olacağı ise merakla bekleniyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı