Teknoloji Haberleri

  iOS 9.3 Beta 1 sürümü yayınlandı

  12 Ocak 2016 - 11:47:00

  Son olarak iOS 9.2.1 Beta 2 sürümünü yayınlayan Apple, bugün itibariyle iOS 9.3 güncellemesinin ilk beta sürümünü geliştiricilere açtı. iOS 9.3 Beta 1 güncellemesi tamamen eğitim odaklı.

  Öğretmenler ile öğrencilerin eş zamanlı olarak iPad aracılığıyla ders öğrenebilmelerini mümkün kılan IOS 9.3’de yeni öğretim asistanı Classroom App yer alıyor. Bu asistan sayesinde öğretmenler ders kontrollerine hakim olabilecekler. Yeni sürümün en dikkat çekici olan bu uygulama ile öğrenciler dersleri öğrenme, öğretmenler ise öğrencilere ders verme imkanı bulacaklar.

  Hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin aynı anda kullanabilecekleri uygulamada öğrencilerin iPad üzerinde neler yapabildiğini öğretmenler takip edebiliyorlar. Ayrıca öğrencilerin hangi uygulamalara erişmesi gerektiği de seçilebiliyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin hazırladıkları projeler anında Apple TV üzerinden sınıfta bulunan projeksiyona yansıtılabiliyor.  iOS 9.3 Beta 1 güncellemesiyle birlikte iPad’ler için yeni oturum açma yolları da sunuluyor. Bu yollar, uygulamalara aynı anda birden çok kullanıcının giriş yapmasını sağlamak. Özellik Apple School Manager özelliği etkin olduğunda kullanıma açılacak.

   

  iPhone’lara birden fazla Apple Watch tanımlanabilecek

   

  iOS 9.3 işletim sistemiyle birlikte akıllı saat Apple Watch sahibi olan kullanıcılar, iPhone’larına birden fazla cihaz tanımlaması yapabilecekler.

   

  Night Shift özelliği

   

  IOS 9.3 işletim sisteminin belki de en önemli yeniliklerinden birisi de ‘Night Shift’ (Gece Vardiyası) adı verilen özellik. Bu özellik saat ve GPS kullanarak bulunduğunuz ortamın karanlık seviyesine göre cihazın ekran rengini gözlerinizi rahatsız etmeyecek şekilde ayarlıyor. Cihaz bu sayede daha az mavi ışık göndereceği gibi yaşadığınız uyku problemi de azalmış olacak.

   

  Notlar uygulaması geliştirildi

   

  Bu sürümle birlikte Apple Notlar uygulaması daha da gelişmiş olarak geliyor. Yeni versiyonda gizli ve önemli olan bilgiler parmak izi okuyucusu güvencesi altına alınıyor. Bu sayede de ek bir uygulama kullanmaya gerek kalmıyor.

   

  CarPlay artık daha kullanışlı

   

  IOS 9.3 ile birlikte CarPlay daha kullanışlı oluyor. Bu sayede Apple Music’te bulunan en yeni albümler kolaylıkla dinlenebiliyor. Buna ek olarak CarPlay’deki harita üzerinden akaryakıt istasyonu, otopark, restoran, dinlenme tesisi ve ihtiyaç duyulan tüm alanlar bulunabiliyor.  iOS 9.3 Beta 1 güncellemesini herkesten önce test etmek isterseniz ve cihazınızın UDID kaydı var ise yeni sürüm işletim sistemini geliştirici sayfasına giriş yaparak indirebilirsiniz.

  Etiketler: ios 9.3 beta 1 , ios , ios 9.3
  Son Güncelleme : 11 Mayıs 2016 - 11:19:58
   
  Haberlerak partiFenerbahçebinali yıldırımGalatasarayburçniobeistanbul