Teknoloji Haberleri

  iOS 11 nasıl görünüyor? İşte ilk konsept görüntüler

  Hürriyet Haber
  22.05.2017 - 07:58 | Son Güncelleme:

  Eylül ayında indirilmeye sunulması beklenen iOS 11'in iPad'e özel olan bazı yeni özelliklerini içeren konsept bir video yayınlandı.

  Apple, önümüzdeki ay düzenleyeceği WWDC17 etkinliğinde (5-9 Haziran) iOS 11 güncellemesini tanıtması bekleniyor. Tasarımsal açıdan iOS 10 ile aynı olması beklenen iOS 11'in kullanıcılara daha fazla kişiselleştirme ve yeni özellikler sunacağı konuşuluyor. 

  Şimdi ise Sam Beckett tarafından iOS 11'in iPad'e özel olan bazı yeni özelliklerini içeren gerçekçi bir konsept video yayınlandı. Tasarımda iPad'in üretkenliğini arttıran ve gerçekten bilgisayar yerine geçebilmesini sağlayacak birçok özellik gösteriliyor. 

  iOS 11 nasıl görünüyor İşte ilk konsept görüntüler

  Videoda özellikle sürükle bırak işlevi üzeinde duruluyor. Sürükle bırak özelliği için ekranın üst kısmına bir çekmece yerleştirilmiş. Fotoğraf, müzik gibi dosyaları bu çekmeceye bırakıp daha sonra buradan hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Kullanıcılar yine uygulamalar arasında veya iPad'in bölünmüş ekran penceresinden diğerine içeriği sürükleyip bırakabiliyor. Görsel, metin, bağlantı gibi birçok dosya veya uygulama sürükle bırak yöntemiyle taşınabiliyor.
  MacStories, iPad'in bir dosya sistemine ihtiyacı olmadığını, artık yeni bir arama modülü üretilmesi gerektiğini iddia ediyor. iCloud Drive gibi özellikler eklendikçe ve işletim sistemi genişledikçe kullanıcıların dosyalarını takip etmeleri zorlaştığı belirtildi.  Apple'ın iOS 11'i WWDC17'de 10.5 inçlik iPad Pro ile birlikte tanıtması bekleniyor.

  Videoyu izlemek için tıklayın.

  iOS 10.3.2 güncellemesi yayında Mutlaka yükleyin
  iOS 10.3.2 güncellemesi yayında! Mutlaka yükleyin
  iPhone'ların gizli özellikleri
  iOS 11'de akıllı pil modu olacak!
  Etiketler: iphone
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı