Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

IOC Başkanlığı için 6 aday yarışacak

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), başkanlığı için 6 aday yarışacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), eylül ayında yapılacak başkanlık seçiminde Alman Thomas Bach, Ukraynalı Sergey Bubka, Porto Rikolu Richard Carrion, Singapurlu Ser Miang Ng, İsviçreli Denis Oswald ve Tayvanlı Ching-Kuo Wu mücadele edeceğini açıkladı.

IOC'nin internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, 7-10 Eylül tarihlerinde Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yapılacak 125. IOC Toplantısı'nın son günündeki başkanlık seçimlerine 6 aday katılacak.

Başvuru için son tarih olan 6 Haziran'a kadar adaylıklarını duyuran Almanya Olimpiyat Komitesi Başkanı Bach, açık hava ve salon sırıkla atlama erkekler dünya rekoru hala kırılamayan eski atlet ve 2008'den beri IOC üyesi olan Bubka, Porto Riko ve Virgin Adaları'nda Banco Popular ismiyle faaliyet gösteren bankanın da bünyesinde bulunduğu Popular Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Carrion, IOC Asbaşkanı Ser, Uluslararası Kürek Federasyonu Başkanı Oswald ve Uluslararası Boks Federasyonu Başkanı Wu, IOC'nin 10. Başkanı seçilmek için yarışacak.

Adaylar, programlarını, 3-4 Temmuz tarihlerinde İsviçre'nin Lozan kentinde yapılacak olağanüstü IOC toplantısında sunacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler