Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İntikam duruşması

  Hürriyet Haber
  01.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  35 yaşındaki ABD'li bir kadın, 20 yıl önce kendisine tecavüz edip, iki elini kesen caninin yeniden benzer bir suç işlediğini duyunca en ağır cezaya çarptırılması için mahkemeye koştu.

  Uğradığı saldırıdan sonra elleri kesildiği için yaşamını metal protezlerle sürdürmek zorunda kalan Mary Vincent, Amerika'nın Florida Eyaleti'ne bağlı Tampa Kenti'ndeki mahkemede şu anda 70 yaşında olan cani Lawrence Singleton'ı göstererek, ‘‘Bu adamın bana neler yaptığını herkesin görmesini istiyorum’’ dedi ve şöyle konuştu:

  Tecavüz etti ve baltayla kesti

  ‘‘15 yaşındaydım ve Hollywood'da şöhret olmak için evden kaçmıştım. Otostop yaparken, şu gördüğünüz adam beni arabasına aldı. Birkaç kilometre sonra otoyoldan çıktı ve bana saldırarak, tecavüz etti. Sonra bir balta aldı ve iki elimi keserek kaçtı. Kollarımdan oluk gibi kan akıyordu ama bilincim yerindeydi. İki kolumu havaya kaldırarak, tam üç kilometre yürüdüm ve bir çiftliğe vardım. Sonrasını hatırlamıyorum. İşte hayatımı mahveden adam buydu.’’

  Sadece 10 yıl yatıp çıkmıştı

  Talihsiz kadının bu sözleri, şimdi başka bir kadını arabasına alıp, tecavüz ederek bıçaklayan Lawrence Singleton'ın ölüm cezasına çarptırılması ihtimalini artırdı. 70 yaşındaki cani, 50 yaşındayken işlediği o korkunç suçtan sonra tutuklanmış ve ömür boyu hapisle cezalandırıldığı halde 10 yıl yatıp çıkmıştı. Ancak şimdi, kurtulma şansı kalmadı. Çünkü talihsiz tanığın ifadesi, jüri üyelerinin caniden nefret etmesini sağladı.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı