SİVAS HABERLERİ

İntiharı Önlemede Medyanın Önemi Anlatıldı

IHA
10.09.2015 - 16:18Son Güncelleme :

SİVAS HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 10 EYLÜL DÜNYA İNTİHARI ÖNLEME GÜNÜ NEDENİYLE BASIN MENSUPLARINA 'UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE EYLEM PLANINA YÖNELİK İLETİŞİM STRATEJİLERİ' VE 'İNTİHARIN ÖNLENMESİNDE MEDYANIN ÖNEMİ' ANLATILDI.

IHA

Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ’10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü’ nedeniyle basın mensuplarına ‘Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planına Yönelik İletişim Stratejileri’ ve ‘İntiharın Önlenmesinde Medyanın Önemi’ anlatıldı.
Sivas Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında kentte görev yapan basın mensuplarına ‘Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planına Yönelik İletişim Stratejileri’ ve ‘İntiharın Önlenmesinde Medyanın Önemi’ hakkında bilgi verildi. İntiharı önlemede medyanın önemli bir rolü olduğunu söyleyen Halk Sağlığı Müdürü Uzm. Dr. Levent Sağlam, "İntiharı Önleme Günü Dünya Sağlık Örgütü ile Uluslararası İntiharı Önleme Derneği işbirliğinde 2003 yılından bu yana düzenlemekte olan bir programdır. Bunun amacı intihar eğiliminde olan kişilerin intihardan vazgeçmeleri bu alanda hizmet almalarını daha kolaylaştırmak ve toplumun bu konudaki duyarlılığını artırmaktır. Ciddi bir halk sağlığı problemi olarak karşımızda duran intiharın önlenmesi ve kontrolü kolay bir iş değildir. Araştırmalar intiharın çoğunlukla çocukların iyi koşullarda yetişmemesinden, ruhsal hastalıkların etkili tedavi edilmemesinden, risk faktörlerinin kontrolünün iyi yapılamaması gibi etkilerle ortaya çıkmıştır. Bunun yanında intihar vakaların medyada ele alınma biçimi benzer örneklerinin önünün açılması konusunda etkili olduğu ortaya konulmuştur” dedi.
Toplantıda Psikolog Sermin Doğan ve Seval İpek, ’İntiharın Önlenmesinde Medyanın Önemi’ ve ‘Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planına Yönelik İletişim Stratejileri’ konulu basın mensuplarına sunum yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden İntiharı Önlemede Medyanın Önemi Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İntiharı Önlemede Medyanın Önemi Anlatıldı haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:38
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı