Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İntihar saldırısı

UMUMİ arzunun ortak eseri olan forvet hattı sahadaydı Gaziantep’te...

Yani Yattara-Gökhan-Isaac üçlüsü, iş başındaydı. Kupanın en sert grubunda yer alan Trabzonspor’un zorlu sınavında aslında üç değişiklik vardı. Egemen Giray’a, Hüseyin Ceyhun’a, Umut da Isaac’e bırakmıştı yerini.

Hepsi bir yana, Ofansif Lordlar Kamarası’nın ne yapacağına dikkat kesmişti herkes.

Forveti "yalancı savunma" yapan, orta sahası "sadece bakan" Trabzonspor’da tüm yük, savunmanın sırtına bindi. Song ile Giray, aralarına giren Ceyhun ile "Şanlı Gaziantep Direnişini" sergilediler bir süre.. İlk yarıda başarılı oldular, ikinci yarıda çöktüler. Ofansif anlamda ise tek kelimeyle "fiyasko" idi Trabzonspor. İlk bölümde "Nasıl kaçtı?" denilebilecek tek pozisyon bulamadılar.

İkinci yarıda Ersun Yanal, "Uyuşuk orta sahayı" canlandırmak için Colman’ı yanına alıp, Ferhat’ı sağ beke gönderdi ve Serkan’ı en yararlı yerine yolladı. Orta saha hareketlenince, bir kontra akında Isaac’in kafa golü geldi.

Ve ne ilginçtir, üç gün önceki gibi tam 4 dakika sonra, "Defansif bir facia örneği" karambolden Eduardo, eşitliği sağladı. Song ile kaleci Slyva’nın ortak hatasından bağıra çağıra gelen Tabata golünde, iki oyuncu "komik" duruma düşüyordu.

Son 21 dakikada Ceyhun’u çıkarıp, Umut’u sahaya sürerek 4 forvet kumarını oynayan Yanal, 4-1-1-4 gibi sık rastlanan örneği olmayan bir "İntihar saldırısının mimarı" oldu. Bordo mavililer, saldırdıklarını zannederken, Trabzon defansının bir başka komik hatasını, stoper Bekir güle oynaya "Topuk ile" filelere yolluyordu.

İnsanı kendine getiren, acı gerçeklerle yüz yüze bırakan ve "Yanlışların doğruluğunu" ortaya koyan net bir yenilgiydi bu.

Tartışmaya yer bırakmayan...
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI