Ege Haberleri

EGE

  İntihar paslaşması

  Hürriyet Haber
  09.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 09.12.2000 - 00:01

  Bodrum'da borç bunalımına girip birbirlerine intihar mektubu yazan iki büfeciden biri canına kıydı, ortağı ise tutuklandı.

  BODRUM'da bomba etkisi yapan olay, önceki gün, Kumbahçe Mahallesi Üçkuyular Caddesi'nde Fiesta Büfe'de meydana geldi. Büfe işletmecilerinden 23 yaşındaki Mehmet Erbay, üst kattaki odasında, ortağı Erkan Sertkaya'ya ait Irak yapımı Baretta marka tabancayı sağ şakağına dayayıp ateşleyerek yaşamına son verdi. Erbay'ın cesedini, silah sesine koşan Sertkaya ile personel buldu. Gözaltına alınan 41 yaşındaki Erkan Sertkaya, silahın kendisine ait olduğunu söyledi.

  BÜFEYİ üç yıldır Mehmet Erbay'la ortaklaşa işlettiklerini ve aralarında hiçbir sorun olmadığını belirten Sertkaya, ancak işlerin kötü gitmesi nedeniyle piyasaya yaklaşık 6 milyar lira borçlandıklarını anlattı. Erkan Sertkaya, ‘‘Mehmet, 5 Kasım'da, ‘Bu dünya çekilmez. İntihar edeceğim’ yazılı bir mektup verdi. Ben de ona, daha önce yazdığım, işlerin kötü gitmesi nedeniyle intihar edeceğime dair mektubu verdim. İkimiz de bunalımdaydık. Mehmet daha sonra bana tekrar mektup verdi, ‘Sen intihar etme. Önce ben’ diyordu. Birbirimize mektup yazıp intihar edeceğimizi söylüyorduk’’ dedi. Sertkaya, çıkarıldığı mahkemece ruhsatsız silah taşımaktan tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı