Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İntihar mektubu: 2 kart yüzünden

  Hürriyet Haber
  21 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 21 Şubat 2006 - 15:12

  Meclis’te intihar eden polis memuru Bayram Kafalı dün toprağa verildi. Kafalı eşine bıraktığı mektupta ’İki tane k..ı kırık kredi kartının borcunu ödeyemedim. Allah’tan geldim, Allah’a gidiyorum’ dedi.

  TBMM Tören Salonu bekleme noktasında nöbet tutarken, borçları nedeniyle beylik tabancası ile intihar ettiği belirtilen 33 yaşındaki polis memuru Bayram Kafalı’nın cenazesi dün törenle toprağa verildi. 

  Bayram Kafalı’nın karısı Ayşe’ye bıraktığı mektupta, "İki tane k...ı kırık kredi kartının borçlarını ödeyemedim. Ondan bundan borç aldım. Allah’tan geldim, Allah’a gidiyorum. Çocukların eğitiminden kaçınma. Onların eğitimlerini illaki sürdür" satırlarını yazdığı ortaya çıktı. Kafalı arkadaşlarına bıraktığı mektupta da, "Çoluğum çocuğum sizlere emanet, onlara gözkulak olun..." mesajını verdi./images/100/0x0/55ea7a22f018fbb8f8828028

  NEŞELİ BİRİYDİ

  Kafalı’nın intihar etmeden önce nöbete gelirken arkadaşlarıyla sohbet ettiği ve davranış değişikliği gözlemlenmediği belirtildi. Arkadaşları, Kafalı’nın çevresinde konuşkan ve neşeli biri olarak tanındığı belirttiler. Kafalı’nın TBMM’de personel arasında yapılan futbol turnuvasında da kaleci olarak sahaya çıktığı ifade edildi.

  GURUR MESELESİ YAPMIŞ

  Cenaze sonrasında konuyla ilgili açıklama yapan Meclis Başkanı Bülent Arınç, Kafalı’nın çok sevilen bir personel olduğunu belirtti. Arınç şöyle konuştu: "Tüketici kredisi çekmiş ancak ödeyememiş. Namuslu ve onurlu bir insan olduğu için bunu gurur meselesi yapmış. Kredi kartları kullanımı, Türkiye’de maalesef bir faciaya yol açtı. Toplumsal olarak bir faciaya bundan dolayı yuvası yıkılan, ölen, zor durumlarda kalan binlerce insanın olduğunu biliyoruz. Bayram belki bunlardan bir tanesiydi. Kredi kartları toplumsal bir sorun ve bu konuyu Meclis olarak çözeceğiz. Ailesine yardım hususunda gerekeni yapacağız."

  AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ise Kafalı’nın mektupta yazdıklarının aksine, "borcunu fazlasıyla ödeyebileceği gayrimenkul, menkul ve diğer imkanları olduğu" bilgisini verdi. Bu bilgiyi emniyet amirlerinden aldığını söyleyen Fatsa, tefecilik ilişkisi olduğu yönündeki iddiaları doğrulatamadığını söyledi.

  10 yılda 309 intihar


  SON 10 yılda emniyet teşkilatı mensuplarından 309’u intihar etti, 406’sı görev esnasında ve 1783’ü meslek hastalıkları neticesinde yaşamını yitirdi. İşin zorluğundan 1347 kişi istifa ederken, 612 çalışan da görev malulü oldu.

  Gözyaşlarını tutamadı

  Bayram Kafalı’nın cenazesi dün Karşıyaka Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenaze törenine TBMM Başkanı Bülent Arınç ve eski TBMM başkanlarından İsmet Sezgin de katıldı. Sezgin gözyaşlarını tutamadı. Polisin oğlu Emre ve kızı Zehra ise meslektaşlarınca teselli edilmeye çalışıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı