Gündem Haberleri

  İntihar eden Yarbay'ın cenazesinde komutan sürprizi

  Hürriyet Haber
  21.12.2009 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Hakkındaki tutuklama kararını duyunca intihar eden Deniz Yarbayın cenaze törenine hakkında suikast planı hazırladığı öne sürülen komutan ve eşi de katıldı...

  TÖRENDEN FOTOĞRAFLAR - GALERİ         

  YARBAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI / WEB TV

  Aysel ALP
  Kocatepe Camii'nden bildiriyor

  Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç ve şimdiki Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit'e yönelik suikast planı suçlamasıyla hakkında ikinci kez tutuklama emri çıkarıldığı için intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar'ın cenaze töreni ilginç gelişmelere sahne oldu.

  Törene Yarbay Tatar'ın eşi Nilüfer, kızı Gökçen, annesi Satı Tatar, kardeşleri ve yakınları katıldı. Kocatepe Camii'nde yapılan törene merhum Yarbay Tatar'ın da aralarında bulunan askerlerin suikast düzenleyeceği öne sürülen komutan da geldi.
  Oramiral Eşref Uğur Yiğit, camide ilk olarak Yarbay'ın acılı eşi Yıldız Tatar'a başsağlığı diledi.

  Bu sırada merhum yarbayın eşi Tatar şöyle konuştu:
  "Kocam onuruyla öldü.  TSK'ya komplo kuruyorlar. Bu komplo 10 yılda hazırlandı. Alevi subayların hepsi içeride. 29 kişi boşu boşuna yatıyor. Benim eşim çok çalışkan biriydi. Ellerinde hiçbir belge yokken ikinci tutuklama emri çıkardılar. "

  Kız kardeşi ise "Kardeşimin madalyalarını kıskandılar gözyaşlarında boğulsunlar inşallah" dedi.

  KUZENDEN İLGİNÇ İDDİA

  Hala oğlu Hasan Açık ise ilginç bir iddiada bulundu:
  "Kuzenim polisler geldiğinde onlara bunalımdayım beni hastaneye götürün demiş. Ancak onlar ellerindeki emri uyguladıklarını söylemiş. Bunun üzerine izin isteyip içeri girmiş ve kendini vurmuş."

  Cenazeye TSK adına en yüksek rütbe ile Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcısı Hava Orgeneral Bilgin Balanlı katıldı. Ayrıca Deniz Kuvvetleri Komutanı Ormairal Eşref Uğur Yiğit ve eşi Nazire Pınar Yiğit de hazır bulundu. Bayan Yiğit, merhum Yarbay'ın eşi ve çocuklarını tek kucakladığı görüldü.

  Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Donanma Komutanlığı ve Güney Deniz Sahası Komutanlığı'nın çelenk gönderdiği görüldü.
  Ayrıca Hüseyin Ünver ve Turan Dişli adına da iki çelenk olduğu gözlendi.

  Törenin ardından Tatar'ın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'na götürüldü. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı