Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İntihar eden tiyatrocu Mesut Yüce için tören

  Faruk KAHRAMAN- Sebile ÇETİN/BURSA, (DHA)
  17 Temmuz 2012 - 14:26Son Güncelleme : 17 Temmuz 2012 - 16:21

  BURSA’da merkez Osmangazi İlçesi’nde dün, yapımı devam eden TOKİ inşaatından atlayarak intihar eden İstanbul Devlet Tiyatrosu Sanatçısı 36 yaşındaki Mesut Yüce, ailesi ve meslektaşlarının katıldığı törenin ardından toprağa verildi.

  Mesut Yüce için Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’nda meslektaşları tarafından tören düzenlendi. Törene, sanatçının babası Halim Yüce ve annesi Seyide Yüce ile oyuncu arkadaşları katıldı. ’Melekler Korusun’ dizisi ile tanınan Rojda Demirer ve Serkan Altunorak, 80’ler dizisinde oynayan Serhat Kılıç, ’Sakarya Fırat’ dizisinde oynayan Yurdaer Okur ile ’Kınalı Kar’ dizisi ile tanınan Mahir İpek de törene katılanlar arasında yer aldı.

  CENAZE TÖRENİNDE GÖZYAŞI SEL OLDU

  MESUT YÜCE'NİN SON GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  Bursa Devlet Tiyatrosu Müdürü Halil Balkanlar, Mesut Yüce’nin başarılı bir tiyatrocu olduğunu belirterek, ’Hasan Sabbah’, ’Eşeğin Gölgesi’, ’Sırça Köşk’, ’Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz’, ’Tarla Kuşuydu Juliet’, ’Kanuni Sultan Süleyman’, ’Macbeth’, ’Televizyon Cumhuriyeti’ gibi birçok oyunda oynadığını kaydetti.

  Mesut Yüce’nin babası Halim Yüce ise oğlunun tiyatro ile ilgili çok büyük hayalleri olduğunu belirterek, "Beni destekleyen arkadaşlarım var. Tiyatroda güzel şeyler başaracağım, derdi. Ben de ona destek oldum. Ama o bana son oyununu oynadı. Beni çok üzdü" dedi. Törende gözyaşlarını tutamayan sanatçının annesi Seyide Yüce ve bazı arkadaşları, yakınları tarafından sakinleştirildi.

  Konuşmaların ardından, Yüce’nin cenazesi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu’ndan sanatçının meslektaşları tarafından omuzlara alınarak cenaze aracına götürüldü. Yüce’nin cenazesi, Çırpan Cami’nde kılınan namazın ardından Hamitler Mezarlığı’na defnedildi.

  Merkez Osmangazi İlçesi Doğanbey Mahallesi’nde yapımı devam eden TOKİ konutlarının birinin 14’üncü katından dün atlayarak intihar eden Mesut Yüce’nin cesedi işçiler tarafından bulunmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı