« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İntihar eden futbolcular

Almanya Milli Takımı ve Hannover 96 takımının kalecisi Robert Enke-, trenin çarpması sonucu hayatını kaybetti. Enke'nin eşi yaptığı açıklamada, Alman kalecinin ruhsal tedavi gördüğü belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2003-2004 sezonunda Fenerbahçe ile sözleşme imzalayan Enke, sadece 13 gün sonra gönderilmişti.

Enke'nin intiharı tüm futbol camiasını derinden sarsarken, Enke gibi intiharı seçen başka futbolcular da oldu.

İntihar eden futbolcular şöyle:

1927: Litvanyalı orta saha oyuncusu Alberts Tarulis, annesiyle kavga ettikten 3 kafta sonra kendisini astı.

1930: İskoç Hughie Ferguson, Dundee forması giyerken depresyona girdi ve gazla intihar etti.

1931: Alfons Novickis, 25 yaşında alkol tedavisi görürken yaşamına son verdi.

1957: Newcastle United, Chelsea ve Derby County formaları giyen İskoç Hugh Gallacher, 54 yaşında kendini trenin önüne atarak yaşamını yitirdi.

1968: İngiliz Brian Hill, 31 yaşında Club Brugge forması giydiği dönemde intihar etti.

1977: Leonard Adamov, 36 yaşında dairesinin camından aşağı atlayarak hayatına son verdi.

1978: İskoç futbolcu Tommy McLaren, 333 maç formasını giydiği Port Vale'den gönderilmesinin ardından bunalıma girdi. 29 yaşında arabasında ölü bulundu.

1979: Barcelona forması da giymiş Macar golcü Sandor Kocsis, kan kanseri ve mide kanseri hastası olduyğunu öğreninince hastanenin 4. katından atladı.

1982: İngiliz Dave Clement, ayakları kırılınca futbol kariyerinin bittiğine inandı ve ilaç alarak intihar etti.

1997: Bolivyalı ünlü futbolcu Ramiro Castillo, oğlunun ölümününden kısa süre sonra depresyona girerek yaşamına son verdi.

1998: Justin Sonny Fashanu, Londra'da bir garajda kendini astı. oldu. Siyahi futbolcuyu intihara sürükleyen nedenler, eşcinsel olduğunu açıkladıktan sonra takım arkadaşları tarafından aşağılanması ve bir erkeğe tecavüze yeltenmekle suçlanmasıydı. Fashanu, veda mektubunda, homoseksüelliğin futbolda kolay kabul edilemeyeceğini belirtti.

2006: Hindistan Milli takımı kaptanlığını da yapan V. P. Sathyan, 41 yaşında trenin önüne atladı.

2006: Barcelona'da sayısız başarıya imza atan sol bek oyuncusu Sergi Lopez Segu, 39 yaşında kendisini trenin önüne attı.

2006: Denizlispor B Genç takımında oynayan Ali Akyıldız, tabancayla başına bir el ateş ederek intihar etti. 16 yaşında yaşamını yitiren Akyıldız, arkasında "Dev adam gibi yaşayamadım, dev adam gibi öleceğim. Beni ağabeyimin yanına gömün" notunu bıraktı.

2008: Yunanistan 3. Lig ekiplerinden Diagoras'ta oynayan Yunanlı futbolcu Yiannas Koskiniastis, kadroya alınmadığı için bunalıma girince 12 metre yükseklikten atlayarak intihar etti. Hayatına son verdiğinde 25 yaşında olan Koskiniastis, "Kadro dışı bırakılmam çok büyük bir haksızlık. Buna dayanmam mümkün değil" yazılı bir not bıraktı.

2008: Avusturya Birinci Futbol Ligi takımlarından Avusturya Kaernten'in Polonyalı oyuncusu Adam Ledwon, Avusturya'daki evinde ölü bulundu. 34 yaşındaki orta saha oyuncusu, ardında bir intihar notu bıraktı.

2008: Güney Afrikalı 'Ateş' lakaplı Abram Raselemane, geçen sene hayatına son verdi. Raselemane, ülkesinin yıldız adayları arasında gösteriliyordu.

2009: Güney Afrikalı futbolcu Joseph Rapelego, Enke'den 3 gün önce kendini vurarak intihar etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler