« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İntihar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Yazımın girişine Şifo'nun tartışılan pozisyonunu alıp, sonra bir paragraf açarak soracaktım... ‘‘Penaltı mı, değil mi?’’ Birden karar değiştirdim ve ilk yarı sonuna kadar yazıma noktayı koydum. Çünkü, Beşiktaş penaltıyı tartışırken, taktik-teknik ve sistem gibi hiçbir uygulamayı sahaya yansıtamıyor, oyunu çığrından çıkartıyordu.

Rakip, orta sahayı çabuk ve seri adımlarla geçerken, Beşiktaş bu alanda nal topluyordu. Del Solar'ın bir iki süslü pası, Şifo'nun bir kaç topuk şovu mu, Beşiktaş'ı kurtaracaktı? Kanatlarda Erkan ve Serdar'ın donukluğu, Tayfur'un etkisiz çabası... Ve forvette Ertuğrul-Oktay'ın Kocaeli'nin sert ve diri savunma bloğunda eriyip kayboluşu...

Böyle bir Beşiktaş mı, tribündeki taraftarın galibiyet isteğine karşılık verecekti... Her Kocaeli atağında sallanan, her kontratakta rakibe pozisyon rahatlığı veren bir savunmayla, Beşiktaş bu maçı nasıl kurtarabilirdi?

Toshack ne diyordu?

Devre arasında Toshack aklıma geldi. İspanya'dan Beşiktaş'a seslenirken ne diyordu...

‘‘İddia ediyorum, Beşiktaş bu maçı 2-0 kazanacak.’’

Kafamı kaldırıp tabelaya bakıyorum, Beşiktaş 2-0 yenik oynuyor... Ve bir de tribünde çırpınan binlerce taraftara göz atıyorum. Beşiktaş'ı gaza getirmek için bağırıyor, çağırıyor.

Oysa, atı alan çoktan Üsküdar'ı geçmiş. Yazık, bir hafta önce Bursa'da yanan umut ışıklarının, İnönü Stadı'nda söneceği kimin aklına gelirdi. Bir hafta önce Bursa'da onur savaşı veren Beşiktaş'ın, G.Saray-F.Bahçe derbisinin sonucunu beklerken, Körfez'de boğulacağını kim akıl edebilirdi...
Bunları da Beğenebilirsiniz