Gündem Haberleri

  İnternetten kitap yardımı

  Hürriyet Haber
  16.02.2005 - 11:21 | Son Güncelleme:

  Van'da bulunan 30 Ağustos İlköğretim Okulu öğretmenleri, elektronik posta aracılığıyla ulaştıkları, kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerinden okullarına 2 bin kitap bağışı sağladı. Fidanlık Mahallesi'nde üç yıl önce eğitim vermeye başlayan 30 Ağustos İlköğretim Okulu'nun dört öğretmeni, okullarındaki kitap eksikliğinin giderilmesi amacıyla bir ay önce kampanya başlattı.

  İnternette elektronik posta aracılığıyla çeşitli kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine ulaşan öğretmenler, okullarındaki boş kitaplık raflarının, dolması için yardım istedi.

  Bir ay içinde Türkiye ve yabancı ülkelere ulaşan elektronik posta iletileri sayesinde, okula çok sayıda kitap gönderildi.

  Kampanyayı yürüten öğretmenlerden Davut Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilere sürekli kitap okumaları yönünde tavsiyede bulunduklarını, ancak öğrencilerin okuyacak kitap bulamadıklarını söyledi.

  Öğrencilerin evlerinde de kaynak bulunmadığı için araştırma ödevlerini yapmakta büyük güçlükle karşılaştıklarını ifade eden Aydın, ”Okulumuzun fiziki bakımdan hiçbir eksiği yok, sadece kitap yetersizliği vardı. Bu eksikliğin giderilmesi talebi de öğrencilerden geldi” dedi.

  Öğrencilerin talebi üzerine okuldaki üç öğretmen arkadaşıyla birlikte elektronik posta aracılığıyla birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütüne ileti gönderdiklerini belirten Aydın, “Bu iletiler, kolilerce kitap şeklinde bize geri döndü. Birçok kişi ve kurumla aramızda kitap dostluğu başladı” dedi.

  Şimdiye kadar okullarına 2 bin kitabın ulaştığına işaret eden öğretmen Betül Önkol da kampanyanın ABD'de de bile karşılık bulduğunu, ABD'de yaşayan Türk asıllı bir vatandaşın, çok sayıda İngilizce kitap göndereceğini kaydetti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı