Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İnternet'ten İngilizce kursu

  Hürriyet Haber
  27 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 27 Aralık 2000 - 00:01

  Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), internet üzerinden ingilizce kursu düzenleyecek.

  ODTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu, İngilizce'sini geliştirmek ve yabancı dil ile ilgili ulusal veya uluslararası sınavlarda başarılı olmak isteyenlere yönelik, ''Distance Interactive Learning-DIL'' dil programı hazırladı.

  Program, ilk etapta orta ve orta üstü düzeyde İngilizce bilenlere yönelik olacak. Gelecek yıllarda ise kapsam genişletilecek.

  DIL programına katılmak isteyenler, bu ay sonuna kadar ''www.dil.metu.edu.tr'' adresinden siteye ulaşarak, ücretsiz yapılacak seviye belirleme sınavına girecekler. Daha sonra kendilerine kursa kabul edilip edilmedikleri bildirilecek.

  Düzeyleri yeterli bulunan adaylar kendilerine bildirilecek banka hesabına eğitim ücreti olarak KDV dahil 150 milyon lira yatırdıktan sonra kesin kayıt yaptıracaklar.

  Dersler, kayıt işlemlerinin ardından 22 Ocak 2001'de başlayacak, 5 Mayıs 2001'de sona erecek.

  Dersler, okuma ve çeviri bölümlerindeki bazı açıklamaların dışında, ingilizce olarak tamamen internet üzerinden sanal sınıf ortamında yürütülecek. Sanal ortamda her öğrenci kendi sanal sınıfında sınıf arkadaşlarıyla birlikte, sınıf öğretmeni eşliğinde eğitim görecek. Öğrenciler, programa özgü duyuru tahtası, sohbet odaları ve e-posta gibi sanal araçlarla iletişim kuracak.

  Öğrencilerin bütün çalışmalarını öğretmenler izleyecek, gerektiğinde özel uyarılarda ve önerilerde bulunacaklar.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı