"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

İnternette tanıştık ama benimle buluşmak istemedi

İnternetten biriyle tanıştım. Bir ay boyunca her gün konuştuk, sonra da buluşmaya karar verdik. Ancak buluşmadan bir gün önce bana artık görüşmek istemediğini söyledi.

Merhaba Güzin Abla, ben bir ay önce internette biriyle tanıştım. Daha ilk günden ciddi bir kız olduğumu belirttim ona. O da bana zaten düzgün bir aile kızı aradığını söyledi.
Ben aslında internet ilişkilerine hiç güvenmem ama bu birdenbire oldu işte... Bir ay boyunca yazıştık. Birbirimize fotoğraflarımızı gönderdik, telefonda da görüştük.
Sonra buluşmaya karar verdik. Ancak buluşacağımız günden bir gün önce bana artık görüşmek istemediğini söyledi. “Senin kalbini kırmak istemiyorum” dedi.
İki gün bekleyip bu kararının nedenini sordum. Sadece “İstemiyorum” deyince de sinirlendim, “Benimle gönül eğlendirdin. Tek derdin beni kullanmaktı, öyle bir kız olmadığımı anladığında da vazgeçtin” diye tepki gösterdim.
Bu sözlerim üzerine aradı beni. Sonra telefonu arkadaşı aldı, “Daha önce hiç ciddi ilişkisi olmadı, sen ona bakma, korktu” gibi bir şeyler söyledi. “Sen iyi bir kızsın. Senin hakkında hiç kötü düşünmedi” dedi. Arkadaşının söylediğine göre ciddi bir ilişki düşünmüyormuş... Ağzıma geleni söyleyip kapattım. Anlamadığım, ciddi bir ilişki istemiyorsa neden bir ay gibi uzun bir süre görüştü benimle... Gelecekle ilgili planlar bile yapıyorduk. “Birlikte olacağımıza inanıyorum” diyordu, sözler veriyordu, her dediğimi yapıyordu. Onu çok denedim, zorladım, niyeti ciddi mi diye, beni hiç yanıltmadı.
Şimdi soruyorum; beni hemen unutur mu? Yoksa pişman olup arar mı, “Keşke bir defa görseydim” der mi? Eğer ciddi bir ilişkiden korkuyorsa bu korkuyu yener mi? Çünkü benim iyi bir aile kızı olduğumu ve benimle ancak ciddi bir ilişki yaşayabileceğini biliyor.
Senin bu konudaki düşünceni çok merak ediyorum abla...
Rumuz: Prenses

Gördüğün gibi güzel prenses, bazen erkekler ciddi ilişkilerden kaçar. Ciddi bir ilişkinin sorumluluğunu almak için henüz çok erken olduğunu düşünürler.
Bir bakıma, henüz bir evlilik düzeni kurabilecek durumda olmadıkları için haklı da olabilirler.
Her zaman söylediğim gibi, internet ilişkileri pek de ciddi olmayabiliyor. Önce senden hoşlanmış, görüşmekten mutlu olmuştur ama sen sürekli “Ben ciddi bir ilişki istiyorum, başka türlü görüşmem” deyince de vazgeçmiştir, hepsi bu.
Belli ki çekingen bir genç. Sana duygularını açamamış, arkadaşına söyletmiş baksana. Korkusunu yenmesi önemli değil, önce kendini her açıdan hazır hissetmeli.
Madem ciddi bir ilişki arıyorsun, bunu internette aramaktan vazgeç...

Eşim artık beni öpmek bile istemiyor

Güzin Abla, ben 21 yaşında, evli ve iki çocuğu olan genç bir kadınım.
Eşimle sorunsuz bir evliliğimiz vardı. Ancak son günlerde benden uzaklaştığını fark ediyorum.
İlişkiyi eskiden hep o isterdi, artık benimle ilgilenmiyor. Ben istekli davrandığımda da beni itiyor.
En önemlisi ve en çok kafaya taktığım da, beni öpmemesi. Ben öpmek istediğimde kafasını çeviriyor. Yaklaştığımda bile çekiyor kendini.
Bir anda neden böyle değişti? Hayatında bir başkası olabilir mi? Nasıl tepki vermeliyim?
Rumuz: Yardım et

Seni sadece öpmek istemiyor ama ilişkiye giriyorsa, aklıma ilk gelen neden, sende ağız kokusu olabileceği...
Yok eğer sen yakınlaşmak istediğin halde tepki gösteriyor, seni itiyor ve uzun süredir de seninle yakınlaşmıyorsa, o zaman bir başkasının varlığından kuşkulanmakta haklı olabilirsin.
İhanet ettiğine dair başka belirtiler de var mı? Örneğin eskisi gibi düzenli saatlerde eve gelmemesi, toplantılar bahane etmesi, üstüne başına, temizliğine aşırı önem vermeye başlaması, dalıp dalıp gitmesi, seninle az konuşması gibi...
Eğer gerçeği öğrenmek istiyorsan, onunla açık açık konuşmalısın bence. Bu değişikliğin nedenini ona sormalısın. İki çocuğunun annesi olarak buna elbette hakkın var. Ama gerçek ortaya çıktığında ne yapacağını da iyi düşün taşın.

X