Ege Haberleri

  İnternette hasır bilezik satışı

  Hürriyet Haber
  07.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aliağa’da ürettikleri takı ve hediyelik eşyaları “Eldans” adıyla tescil ettiren ev kadınları çıtayı yükseltti, internette satışa başladı. ALTO Başkanı Adnan Saka, “Bütün dünyaya satış yapacağız” diye konuştu.

  İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde ev kadınlarının aile bütçelerine katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla beş yıl önce başlayan meslek edindirme kursları, yüzlerce kişinin faaliyet gösterdiği bir ticari faaliyet yarattı. Halk Eğitim Merkezi’nde “Hasır Bilezik Örme Kursu” ile start alan proje, geçen sürede ürün ve üretici bazında katlanarak arttı, sipariş yağmaya başladı. Ürettikleri takı ve hediyelik eşyalara “Eldans” markasıyla tescil alan kadınların emeğinin değerlenmesi için önce bir mağaza açan Aliağa Toplumsal Üretim Mesleki Eğitim ve Küçük Sanat Kooperatifi (ALTÜM KOOP), şimdi de eserleri internetten tüketicilerle buluşturmak için harekete geçti.

  Ev hanımlarına gelir kapısı

  Kaymakamlık, Belediye ve Ti-caret Odası işbirliğinde kurulan ALTÜM KOOP’un, el emeği göz nuru bir çabayla ortaya çıkan hasır bilezik, kolye, takılar, rozet, kemer, kolye gibi ürünlerin üretim organizasyonu, satışı ve pazarlaması ile ilgili faaliyet gösterdiğini hatırlatan Ticaret Odası ve kooperatifin başkanı Adnan Saka, “Yüzlerce ev kadınının gelir kapısı haline gelen Eldans markası ürünler, şimdi Eldans.com.tr ile tüketiciye ulaşacak” diye konuştu.

  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ ORTAMI

  ALTÜM KOOP’un, www.eldans.com.tr internet sitesinde uluslararası güvenlik sertifikasına sahip kredi kartı alışveriş sistemleriyle tüketiciye aradığı ürüne hızlı sahip olma imkanı sağladığını belirten Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, “Kadınlarımıza imkan verilirse neleri başaracaklarının en güzel kanıtı Aliağa’da sürdürülen hasır bilezik örme ve takı projesidir. Bu projenin başarısıyla gurur duyuyoruz. Türkiye’nin hatta dünyanın her yerine ürünlerimizi güvenli alışverişle satacağız. Özellikle kredi kartı alışverişlerinde tüketicilerimizin güvenli alışveriş yapabilmesi için sitemizde uluslararası güvenlik sertifikalarıyla hizmet veriyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı