Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  İnternette Emma Watson aldatmacası

  Hürriyet Haber
  24.09.2014 - 13:28 | Son Güncelleme: 24.09.2014 - 16:04

  Geçtiğimiz günlerde ünlü İngiliz oyuncu Emma Watson adına açılan ve çıplak fotoğraflarının yayınlanacağını iddia eden site kapatıldı.

  iCloud hesapları hack'lenen ve sayısız özel fotoğrafı internete düşen Jennifer Lawrance, Kate Upton ve Rihanna gibi ünlü isimlerin ardından bu kez gözler Emma Watson'ın üzerindeydi. EmmaYouAreNext isimli web sayfasına sayaç yerleştiren hacker'lar siteye sayaç yerleştirerek süre dolduğunda Watson'ın özel fotoğraflarını servis edeceğini iddia etti.

  İŞTE ÜNLÜLERİN İNTERNETE DÜŞEN O GÖRÜNTÜLERİ

  Daha olayın gerçekliği dahi sorgulanırken milyonlarca insan siteye girmeye ve Facebook'tan bu link'i paylaşmaya başladı. Ancak sayaç son dakikaya gelmeden site ani bir kararla kapatıldı.

  İnternette Emma Watson aldatmacası

  Rantic Marketing isimli reklam ajansına ait olduğu sanılan bir siteye yönlendirilen söz konusu web sitesinde 4chan isimli hacker grubuna karşı sayfalarına üye olunması ve hacker'lara karşı birlikte hareket edilmesi istendi.

  İnternette Emma Watson aldatmacası

  Sitenin açık olduğu birkaç gün boyunca 48 milyon kullanıcının ziyaret ettiği EmmaYouAreNext isimli site, 7 milyon kez Facebook'ta paylaşıldı ve bu süreçte 3 milyondan fazla beğeni aldı.

  Etiketler: emma watson
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı