Gündem Haberleri

  İnternet yazıları kitap oldu

  Hürriyet Haber
  18.07.2007 - 11:32 | Son Güncelleme:

  Türk edebiyatının genç kuşak yazarlarından Atılgan Bayar, internette yayınlanan yazılarını bir kitapta topladı.

  Türk edebiyatının genç kuşak yazarlarından Atılgan Bayar, bir süredir İş Geliştirme Direktörü olarak görev yaptığı Habertürk'te yayınlanan yazılarını bir kitapta topladı. Atılganbayar@Haberturk.Com adını verdiği kitabında yeralan yazılarında Türkiye'nin son yıllarında yaşanan politik ve insani gelişmelerin bir panoramasını çiziyon Bayar.

  Bayar yakın tarihin yazılarına da konu ettiği bu dönemini "Türkiye'nin sonuçlanmamış süreci" olarak nitelendiriyor.

  Kitabında daha önce yayınlanan yazıları tematik değil de kronolojik sıraya göre yerleştiren Bayar bunun nedenini de "Hem olayların seyri içinde nasıl geliştiğinin daha kolay görülebilmesi açısından hem de kişisel analizlerimin nasıl bir değişime uğradığnını takibi açısından daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum" diyere açıklıyor.

  Türk edebiyatının genç kuşak yazar ve şairlerinden olan Atılgan Bayar gazeteciliğe lise yılarında Hürriyet Gazetesi'nde başladı.

  Daha sonra Sabah, Miliyet, Meydan gazetelerinde ve Kanal 7 ile Habertürk televizyonlarında çalıştı. Aktüel ve Esquire dergilerinde editörlük yaptı.

  Bir süre Ankara'da siyasi analist olarak görev yapan Bayar, Kazakistan'ta uluslararası ilişkiler danışmanlığı görevinde bulundu.

  Bayar'ın kitabı Erciyaş Yayınları tarafından okura sunuluyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı