ANKARA HABERLERİ

İnternet üzerinden bin KOBİ’ye eğitim

Hürriyet Haber
07.10.2008 - 21:22Son Güncelleme :

HALKBANK, Anadolu Üniversitesi ile imzaladığı protokol kapsamında bin KOBİ’ye üniversitenin 18 farklı başlıkta açtığı e-sertifika programlarına ücretsiz olarak katılma fırsatı sundu.

YEREL HABERLER ANKARA

Hürriyet Haber

Bin KOBİ, Halkbank’ın Anadolu Üniversitesi ile yaptığı işbirliği sonucunda pazarlama, finans ve yönetim alanlarında internet üzerinden verilen 18 farklı eğitime ücretsiz olarak katılma ve sertifika alma imkanına sahip oluyor. Halkbank’ın kurulduğu günden beri KOBİ’lerin en büyük finansal kaynak sağlayıcısı olduğunu belirten Genel Müdür Hüseyin Aydın, "KOBİ’lere sunduğumuz hizmeti sadece maddi destekle sınırlı tutmuyor, KOBİ’lerin vizyonel gelişimlerine ve iş süreçlerinin verimliliğine katkıda bulunacak sosyal sorumluluk projelerine de imza atarak onları güçlendirmeye çalışıyoruz. Bu da bizi diğer bankalardan farklı kılıyor" dedi.Anadolu Üniversitesi e-sertifika programından KOBİ’lerin lise ve üzeri eğitim seviyesine sahip yönetici ya da çalışanları yararlanabiliyor. Eğitim programına katılanlara üniversite tarafından gönderilen kitapların masrafı da Halkbank tarafından karşılanıyor. Katılımcılar, uzaktan öğretim yöntemine göre hazırlanmış ders kitapları ve internet ortamında verilen e-alıştırma, e-kitap, e-televizyon, e-danışmanlık, e-sınav ve e-sesli kitap hizmetlerinden yararlanarak sertifika sınavlarına hazırlanabiliyor. Seçilen program kapsamındaki üç dersin sınavlarından 50 ve üzeri başarı ortalaması elde edenler sertifika almaya hak kazanıyor.KOBİ bankacılığının önemi artıyorKOBİ bankacılığının sektördeki öneminin gün geçtikçe arttığını dile getiren Genel Müdür Aydın şunları ifade etti: "KOBİ’ler, büyümeye ve gelişmeye açık esnek yapıları ve krediye olan ihtiyaçlarıyla bankaların en önemli müşteri kitlesi konumundalar. Bugün kaynaklarını aktaracak alternatif alanlar arayan tüm bankalar, KOBİ’lerin bankası olarak anılmak için rekabet ediyor. Kurulduğu günden beri KOBİ’lere destek sağlamanın Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmakla eş anlamlı olduğunu bilen Halkbank ise bankacılığın her alanında 70 yıllık bu misyonundan taviz vermeden ilerliyor. KOBİ’lerle iş ortaklığını sadece maddi destekle sınırlı tutmayan Halkbank, Anadolu Üniversitesi ile yaptığı eğitim ortaklığı sayesinde etkin yönetim stratejilerinin KOBİ’ler tarafından uygulanması ve geliştirilmesinin yanı sıra kurumsal yönetim ilkelerinin işletmelerde yaygınlaştırılmasını, böylece hem onlar hem de Türkiye için sürdürülebilir kalkınmayı mümkün kılmayı amaçlıyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İnternet üzerinden bin KOBİ’ye eğitim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:52
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:35
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı