Gündem Haberleri

  İnternet’te yeni bir yıldız doğuyor

  Hürriyet Haber
  26.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okur-yazarımız Serdar Temiz Stix.to’nun kurucusu Henrik Hjelte ile konuştu onpunto.com’a yazdı

  Six.to'nun kurucusu Henrik Hjelte ile konuştukça İnternet’e Google, FaceBook veya YouTube gibi yeni bir yıldız geldiğine düşünmeye başladım. Nasıl bu kadar iddialı yazıyorsun demeyin. Stix.to sitesine giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Kurucusu Henrik Hjelte’nin site hakkında anlattıkları, İnternet’te yeni bir yıldızın doğacağına işaret ediyor. Peki nasıl? Hemen paylaşayım.

  Kullanıcılar, önce basit bir program indirip sisteme üye oluyorlar. Sisteme üye olanların site arama ekranının solunda turuncu ve açık kahve arası renge sahip bir simge beliriyor. Bu simgeyi tıkladığınızda karşınıza üç farklı yorum yazma yöntemi çıkıyor. Sisteme kayıtlı kullanıcılar, siteleri dolaştıkça aynı sisteme sahip olan üyelerin sitede anlatılan ürün veya haberle ilgili yazdıklarını, sitenin üzerinde saydam bir katman halinde görebiliyorlar. Bu sisteme üye olan herkes, bir diğer üyenin yazdıklarını okuyabiliyor.

  Sistem bir forum gibi işlese de, forumdan önemli bir farkı var: Bu bilgi akışına dahil olmak için ziyaret ettiğiniz sitenin bir parçası olmak zorunda değilsiniz, sadece site ziyaretçisi olmanız yeterli. Ayrıca bu katmanda yorumları dilediğiniz gibi filtreleme, diğer kullanıcıları görme ve onlarla sohbet etme imkanınıza da var.

  Common List programıyla hazırlanmış bu sistem henüz çok erken bir evrede. Şimdilik Beta 1.0 sürümü çıktı ve bu da sadece Firefox tarayıcısıyla çalışıyor. Proje tamamlanınca ses getirir mi göreceğiz, ama herşeyden önce böyle bir şeyi ilk kez duyurmanın mutluluğunu yaşıyor olacağım. Sınırlı sayıdaki deneme hesaplarından birine sahip olmak istiyorsanız, hemen stix.to adresini ziyaret edin.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı