İZMİR HABERLERİ

"İnternet satışları, havayolunda yolcu sayısını artırdı"

AA / Lokman İlhan
29.02.2016 - 10:37Son Güncelleme :

- Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü'nün yaptığı araştırmaya göre havayolunda yolcu sayısının düzenli artmasında internet satışları etkili oldu

İnternet satışları, havayolunda yolcu sayısını artırdı
AA / Lokman İlhan

İZMİR (AA) - Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümünce yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de havayolu taşımacılığındaki artışta internet üzerinden yapılan satışlar ve kampanyalar etkili oldu.

Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğretim görevlileri Dr. Pervin Ersoy ve Dr. Gülmüş Börühan'ın yaptığı araştırmada, turist sayısı ve turizm gelirlerinde azalış yaşansa da havayolu taşımacılığında geçen yıl rekor artışın ardından bu yıl ocak ayına da yüzde 8 artışla girildiği belirtildi.

Havayolunda rekabetin artmasıyla yolcular için daha uygun fiyatların ortaya çıktığına işaret edilen araştırmada, şu ifadelere yer verildi:

"İnternetten alışveriş yapılan sektörler arasında havayolları ve seyahat acenteleri yüzde 22'lik oranla üçüncü sıraya yerleşti. Yolcular açısından hem kolaylık hem de ucuza bilet bulma imkanı sağlayan internet, yolcu sayısının artmasında etkili oldu. Havayolu şirketlerinin erken rezervasyon ile yolcularına yaptığı fiyat indirimi stratejileri de havayolu taşımacılığını diğer ulaştırma türlerine göre daha cazip hale getirdi. Artan rekabete bağlı olarak hizmet çeşitliliğinde farklılaşma yoluna giden firmaların mil puanlarla ücretsiz uçuş imkanı sağlaması da cazibeyi artırdı."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden "İnternet satışları, havayolunda yolcu sayısını artırdı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 10 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "İnternet satışları, havayolunda yolcu sayısını artırdı" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı