MANİSA HABERLERİ

İnternet Bağımlılığı Araştırması İçin Türkiye’ye Geldiler

IHA
27.10.2015 - 09:40Son Güncelleme :

ÜÇ ÜLKEDEN 20 KİŞİLİK EKİP İNTERNET BAĞIMLILIĞI ARAŞTIRMASI İLE İLGİLİ SOMA'DA ÇALIŞMALARA BAŞLADI

IHA

Avrupa Birliği (AB) projesi için İnternet Bağımlılığı konusunda bir araştırma yürüten 20 kişilik ekip 9 gün boyunca çeşitli araştırmalar yapmak üzere Manisa’nın Soma ilçesine geldi.
Çalışma kapsamında Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş’ı ziyaret eden ekip çalışmaları hakkında bilgi verdi. Gençler arasında internet bağımlılığı ile ilgili bir araştırma yapan Hırvatistan, Polonya ve Portekizli ekip Soma Sağlık Sosyal Eğitim Vakfı (SOSEV)’in AB projelerinde akredite olması nedeniyle vakıf aracılığıyla proje araştırmasını Soma’da yürütüyor.
Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş’a araştırmaları ile ilgili bilgi veren ekip, internet bağımlılığının alkol ya da sigara gibi bağımlılık yapan bir konu olarak görülmediğinden konunun önem arz ettiğini vurgulayarak bunun bağımlılık olarak kabul edilmesi gerektiği kaydedildi.
Kaymakam Altıntaş ise gelişen teknolojiler ile birlikte internet ve televizyon karşısında haddinden fazla vakit kaybedildiğini bununda sadece Türkiye için değil dünya insanlığı için büyük bir tehdit olduğunu vurguladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden İnternet Bağımlılığı Araştırması İçin Türkiye’ye Geldiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 09 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnternet Bağımlılığı Araştırması İçin Türkiye’ye Geldiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı