İnternet ayakkabıcıları

Sibel ARNA
15 Şubat 2014 - 01:30Son Güncelleme : 14 Şubat 2014 - 22:33

Ünlü markaların çok satan tasarımlarını da kopyalıyorlar, birbirlerini de... Ayakkabı düşkünü kadınları uygun fiyata hayallerindeki modellerle buluşturuyorlar.

Suni deri kullanıp bir stiletto’yu 90 liraya satan da var gerçek deri kullanıp 350 TL’ye kapınıza ulaştıran da

Pelin’in ayakkabıları
instagram: pelininayakkabilari

Pelin Özfırıncı, tekstil-tasarım okudu. Her zaman ayakkabı tasarlamayı daha çok sevdi. 2009’da çıktığı yurtdışı seyahatinde aldığı ayakkabılar arkadaşları tarafından çok beğenildi. Arkadaşları ona sipariş vermeye başladı. Facebook’ta bir ‘beğen’ sayfası oluşturdu. Sayfa gün geçtikçe artıyordu, 1000-2000 derken 50 bin oldu. Bir ayakkabı atölyesi buldu. Artık üretim yapıyordu. Bir gün ofiste siparişleri hazırlarken aldığı telefon, iş hayatının sürprizi oldu. Çağla Şikel hamileydi ve onun için babet tasarlaması isteniyordu. İlk kez kişiye özel bir şey yaptı ve Çağla Şikel tarafından beğenildi. Daha sonra Fashion Week’te Özlem Kaya defilesinin ayakkabı sponsoru oldu. Satış kanallarına Instagram ve Twitter’ı da ekledi. Şu anda sadece instagram’da 46 bin takipçisi var. Şu an ayakkabılarını Özge Ulusoy, Esra Erol, Gülben Ergen, Müge Anlı, Zahide Yetiş, Özlem Yıldız gibi ünlü isimler giyiyor.

Stiletto’lar 70-90, babetler 60 TL’den alıcı buluyor.

Ayakkabıcı Kız
instagram: ayakkabicikiz

Onlar iki kardeş, Şahika-Züleyha Atliya. Her şey internetten modelini çok beğendikleri bir ayakkabıyı sipariş ederek başladı. “Aynı heyecanı başkalarına da yaşatacağımızı bilemezdik. Tüm dünyadaki ayakkabı modasını, yeni trendleri takip edip kendi modellerimizi üreterek, internet üzerinden takipçilerimize tanıtıp beğenisine sunuyoruz” diyorlar. Ürünleri el yapımı. Bugün Instagram’da 15 binden fazla takipçileri var.

Fiyatlar 150 ile 350 TL arasında değişiyor.

Dilek’s Shoes / instagram: dileksshoes

Dilek Kosal, Sakarya’da özel bir sağlık kuruluşunda çalışıyor. 2012’de ‘dileksshoes’u farklı bir amaç için kurmuş. “Ayakkabı satarak sokaktaki kalabalığın içine karışmış bize muhtaç olan can dostlarımıza (sokak hayvanlarına) yardım eli uzatıyorum” diyor. ‘dileksshoes’dan elde ettiği gelirle, her gün yeni bir cana umut olma şansı yakalıyor. Şu an Instagramda 16 bin takipçisi var.

Fiyatlar 170 TL’den başlıyor. Fotoğraftaki leoparlı model
260 TL.

Fatoşun Pabuçları / instagram: fatosunpabuclari

Fatoş Eker, Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu. 6 yıllık evli. Yoğun bir iş hayatı sonrası evde bebeğini büyüten ve boşluktan canı sıkılan bir anneyken ilgi alanı olan ayakkabı sektörüne atıldı. Bundan yaklaşık sekiz ay önce Instagram/fatosunpapuclari sayfasını kurdu. İlk başlarda yurtdışından ürün alıp satıyordu. 2013 yılının mayıs ayında, eşiyle beraber kendi ürünlerinin imalatını yapmaya başladı. Dünyaca ünlü markaların benzerlerini üretiyor, özgün tasarımları da var. Instagram sayfasında 57.000’den fazla takipçiye sahip. Ürünlerinin fiyatları 170 ile 390 TL arasında değişiyor. “Bizi tercih eden ünlüler arasında; Demet Akalın, Bengü, Niran Ünsal, Özlem Yıldız da var” diyor.

Ürünlerin fiyatları 170 ile 390 TL arasında değişiyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı