« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnter'e Lazio kıyağı

İtalya Serie A'da son üç haftaya girilirken Inter, şampiyonluk yolundaki rakibi Roma'nın ezeli düşmanı Lazio ile karşılaştı ve sahadan 2-0'lık raht bir galibiyetle ayrılarak yeniden liderlik koltuğuna oturdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Serie A'da küme düşme tehlikesini yakından hisseden Lazio, iki hafta önce oynana maçta şampiyonluk müceadelesi veren Roma'ya yenilince kıyamet kopmuştu. Roma takımının kaptanı Totti, karşılaşmanın ardından Lazio tribünlerine "kümeye" hareketi yapınca sabırlar taştı. Bu akşam oynanan Lazio - Inter karşılaşması ölüm-kalım mücadelesi şeklinde geçmesi gerekirken tam bir "dostluk" havası içinde geçti. Düşman kulüpleri Roma'nın şamnpiyon olmasını istemeyen Laziolular, Inter'in galibiyetini büyük mutlulukla kutladılar.

Karşılaşmanın 45. dakikasında Walter Samuel ile 1-0 öne geçen Inter, 70'de Motta ile bir gol daha buldu ve şampiyonluk yarışında en zor geçmesi gereken virajlardan birini güle oynaya geçti.

Bu galibiyetin ardından puanını 76 yapan Inter, dün akşam devrettiği liderlik koltuğunu Roma'dan geri aldı. 40 puanı bulunan Lazio ise son iki haftaya düşme hattının beş puan üzerinde kaldı.

İtalya Serie A'da alınan diğer sonuçlar şöyle;

Atalanta 1-1 Bologna
Bari 3-0 Genoa
Cagliari 2-2 Udinese
Catania 1-1 Juventus
Sampdoria 2-0 Livorno
Siena 1-2 Palermo

İntere Lazio kıyağı


Bunları da Beğenebilirsiniz