Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İnteraktif müzik öğrenimi

  Hürriyet İnternet
  20.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye’de eğlence, kültür, hobi ve eğitim yazılımları üreten EuroSoft Yazılım, BigSoft markası altında “Müzik ile Yaşamak” isimli bir yardımcı eğitim PC yazılımını satışa sundu. Müzik ile ilgili temel ve orta düzey bilgiler içeren program, interaktif eğitim teknikleri ile eğlendirerek öğretiyor.

  Eurosoft Pazarlama Müdürü Mahmut Karcı ilköğretim öğrencilerinin müzik derslerindeki başarısını ve ilgisini arttırmaya yönelik yazılımın eğlendirirken öğretmek amaçlı hazırlandığı söyledi. Mahmut Karcı “Müzik ile Yaşamak” CD’sinin 4 bölüm başlığında hazırlandığını belirterek “CD’deki başlıkları Temel Müzik Bilgisi, Ünlü Besteciler, Dünya Çalgıları, Çalgı Aileleri’nin tanıtılması olarak sınıflandırdık. Çocuklar kadar müziğe ilgisi olan herkesin eğlenceli bilgiler bulabileceği bir program hazırladık” dedi.

   

  Notalar hakkında bilgilerin yer aldığı programda başlangıçta pek anlamadığımız işaretlerin aslında, bir melodinin çalınış şeklini nasıl değiştirdiğini, çalınış sırasını değiştirdiğimiz notaların, melodileri nasıl farklılaştırdığını öğrenirken çok eğleneceksiniz.

   

  Programdaki bir başka bölümde ise müzik aletleri tanıtılıyor; telli, üflemeli ve vurmalı çalgıların aile üyelerini tanıtılırken enstrümanların 3 boyutlu görüntülerini izlemek mümkün.Yazılımla, bakarken pek de dikkat etmediğimiz pek çok ayrıntının, bir enstrümanı çalmak için ne kadar önemli olabileceğini görebiliyoruz. Bu bölümde ayrıca dünyanın farklı ülkelerine ait çalgıların tanıtımları da yer alıyor.

   

  CD, yaşadığı çağa damgasını vurmuş, notalarıyla ölümsüzleşen dünyaca ünlü besteciler ve eserlerinden örnekleri de dinleme ve öğrenme fırsatı sunuyor.

   

  “Müzik ile Yaşamak” CD’si KDV dahil 25 YTL’den satışa sunuldu.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı