« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Insua çok iddialı

Spor Toto Süper Ligi'nin ikinci yarı hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Bursaspor'un Arjantinli yıldızı Federico İnsua, özel açıklamalarda bulundu.

EMRE KOŞAK - ANTALYA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursaspor'un Arjantinli yıldızı Federico İnsua, ikinci yarıda daha iyi bir performans sergileyeceğini belirtti ve ekledi, "Daha iyi olmak için çalışıyorum."

İlk yarının son haftasına girmeden bir sakatlık geçirdiğini ve ameliyatını Arjantin'de kendi doktorunun yaptığını hatırlatan İnsua, 1-2 hafta içinde takımla birlikte çalışmalara başlayacağını söyledi. İlk yarıda iyi bir performans sergilediğine inandığını ifade eden Arjantinli futbolcu, "Hocamızın bana verdiği görevi yerine getirdiğime inanıyorum. Tabii ki kendi performansımı düşünürsek, ben futbol kariyerimde çok iyi takımlarda oldum ve burası da bunlardan biri. Şansları iyi değerlendirdiğimi düşünüyorum. Ben de arayış içindeyim ve daha iyi olmak için çalışıyorum. Sezon başında bazı sıkıntılarım vardı. Çok gol atamadım. Ama atmayı çok istiyorum. Daha önceki takımlarımda 5-6 gol bulma şansım olmuştu. Forvet arkası oynadığım zamanlarda daha çok asist verdiğim için gol atma imkanım olmuyor atınca seviniyorum. Umarım daha fazla gol atma fırsatım olur" diye konuştu.

BİZİ İLGİLENDİRMİYOR

Spor Toto Süper Lig'deki rakiplerinin yaptığı transferleri ve Beşiktaş'ın kadrosuna dahil ettiği yıldız futbolcuları değerlendiren İnsua, "Takımların yaptığı transferler bizi ilgilendirmiyor. Bizim takımımızda da yıldız futbolcular ve çok iyi futbolcular var. Beşiktaş adına da konuşmam yersiz olur. Büyük bir takım ve eksik buldukları yerlere yeni oyuncular aldılar. Daha iyi yere gelmek istiyorlar. Ama ikinci sırada biz yer alıyoruz" dedi.

İKİNCİ ŞAMPİYONLUĞU İSTİYORUZ

Şampiyonluk şansı ile ilgili düşüncelerini belirten İnsua, "Bizim kendi doğrularımız var. Önümüzde Trabzonspor var ve onları yakalayıp şampiyonluk için mücadele edeceğiz. Trabzonspor da böyle giderse bizim için zor olacak ama bizim için hiçbir zaman ikinci şampiyonluğu yaşama hedefimizin peşini bırakmayacağız" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz