Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Instagram'da hashtag kullananlar dikkat!

  Hürriyet Haber
  24 Mayıs 2017 - 07:33Son Güncelleme : 24 Mayıs 2017 - 07:33

  Dünya'nın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olan Instagram'a çok yakında yepyeni bir keşfetme özelliği geliyor.

  Instagram'ın resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Keşfet bölümüne iki önemli özellik çok yakında eklenecek. Bu yenilikler Hashtag hikayeleri ve Yer hikayeleri.

  Instagram'a ne zaman ekleneceği belli olmayan bu iki yeni özellik direkt olarak Keşfet yani Explore bölümünde karşımıza çıkacak. Hashtag hikayeler özelliği sayesinde ilginizi çeken hashtag'leri barındıran hikayeleri aratabilecek ve ilgi alanlarınıza yönelik hikayelere göz atabileceksiniz.

  Bir diğer seçenek ise Yer hikayeleri. Location Stories adını taşıyan bu seçenekle de isminden de tahmin edebileceğiniz üzere çeşitli mekanlarla ilgili aramalar yapabileceksiniz.

  İki özellik de Keşfet bölümünde yer alan arama kutusundan yaptığınız arama sonucunda ekranın en üzerinde bir daire şeklinde karşınıza çıkacak hikayelerden oluşuyor. Bu hikayelere tıklayarak yeni insanları tanıyabilir ya da paylaşımlarına göz atabilirsiniz.

  Eğer uygulamanızı Android ya da iOS platformlarında 10.22 sürümüne güncellerseniz, Yer hikayelerinin şu anda kullanılabilir durumda olduğunu görebilirsiniz. Fakat Hashtag hikayeler özelliğinin önümüzdeki haftalarda yayımlanacak bir güncellemeyle uygulamaya ekleneceğini belirtmemiz gerekiyor.

  Instagrama fotoğrafları arşivleme seçeneği
  Instagram'a fotoğrafları arşivleme seçeneği!
  Messenger ve Instagram'ın bildirimleri artık tek çatı altında!
  Instagram Snapchat'in yüz filtrelerini birebir kopyaladı
  Etiketler: Instagram , uygulama , ios , android
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı