Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Instagram'da çıplak fotoğrafa yer yok

  Hürriyet Haber
  06 Ekim 2015 - 07:57Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 08:00

  Instagram'da çıplak fotoğrafların yer almamasının sebebi Instagram değil bizzat Apple'ın kendisi!

  Instagram CEO'su Kevin Systrom, sosyal ağının kadınların göğüs uçlarını içeren fotoğrafları engellemesiyle ilgili bir itirafta bulundu.

  Londra'da Dazed Media tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Systrom, Apple'ın sıkı ilkelerinin Instragram uygulamasının App Store'dan çıkarılmasına neden olabileceğini söyledi. Apple'ın uygulama mağazası App Store, 17 yaş üzeri için uygun olmayan çıplaklık içeren uygulamaları kesin bir biçimde engelliyor. Systrom ise Instagram'ın mümkün olduğunda çok kullanıcıya ulaşmayı amaçladığını, daha yüksek bir yaş puanlaması almaları halinde genç kullanıcıları uzaklaştıracaklarını söyledi.

  Instagramda çıplak fotoğrafa yer yok

  12+ yaş puanıyla App Store'da yer alan Instagram'ın bulunduğu kategori, sosyal ağda "çıplak", "kısmen çıplak" veya "pornografik veya cinsellik çağrıştıran" fotoğrafların paylaşılmasını yasaklıyor.

  Instagram'ın çıplaklığı yasaklaması, bir süre önce #freethenipple gibi kampanyalarla protesto edilmişti. Miley Cyrus, Naomi Campbell gibi ünlülerin fotoğrafları, sosyal ağın katı kuralları nedeniyle kaldırılmış, Rihanna'nın hesabı, üstsüz fotoğrafları nedeniyle geçen sene kapatılmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı