Teknoloji Haberleri

  Instagram'da canlı yayınlar sonradan paylaşılabilecek!

  Hürriyet Haber
  22.06.2017 - 07:43 | Son Güncelleme:

  Instagram, canlı yayınlarla ilgili önemli bir eksiğini kapattı; artık sosyal ağda bunu yapmanız da mümkün!

  Instagram geçen sene canlı video yayınlama özelliğini sunmaya başlamıştı. Periscope ve Facebook Live'dan farklı olarak bu canlı videoları daha sonra tekrar oynatmanız mümkün olmuyordu. Yeni eklenen bir işlev sayesinde artık canlı videolarınızın kaydını paylaşmanız mümkün hale geldi.

  Canlı yayınınız bittiğinde artık ekranın altında bir "Paylaş" düğmesi görüyorsunuz. Bu işlevi kullandığınızda canlı yayın, diğer Story içerikleri gibi 24 saat boyunca izlenebiliyor. Elbette canlı yayını paylaşmak zorunda değilsiniz; yani videoyu paylaşmadan bu seçeneği geçebiliyorsunuz.

  Instagramda canlı yayınlar sonradan paylaşılabilecek

  Paylaştığınızda ise takipçileriniz, bunu yaptığınızı profil fotoğrafınızdaki "çal" düğmesi sayesinde anlıyorlar. Video tekrarını izleyenler, sadece videoyu değil, canlı yayın sırasında gelen beğenmeleri ve yorumları da görebiliyorlar. Sağa dokunarak videoyu 15 saniye ileri, sola dokunarak 15 saniye geri sarmanız mümkün.

  chip.com.tr'nin haberine göre Instagram bir duyuru daha yaptı ve Instagram Stories'in 250 milyon günlük kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Nisan ayında bu sayı 200 milyon idi.

  Etiketler: instagram , uygulama , telefon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı