Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Instagram yeni tasarımını test ediyor

  Hürriyet Haber
  27.04.2016 - 10:10 | Son Güncelleme:

  Sosyal ağ platformları arasında Instagram, şüphesiz en yavaş değişim geçiren uygulamalardan birisi. Öyle ki diğer platformlar gerçek hayatla ilişkili nesnelerin kullanımından vazgeçtiği halde Instagram simgesi halen kamera olarak kullanılmaya devam ediyor. Ancak uygulamadan gelen son ekran görüntüleri sosyal ağın değişim içerisinde olduğunu gözler önüne seriyor.

  Bugün ortaya çıkan ekran görüntülerinden anladığımız kadarıyla Instagram alışık olduğumuz mavi ve turuncu renk ağırlıklı tasarımından vazgeçmek üzere. Yeni tasarım ise siyah ve beyaz renklerden oluşuyor.

  Anton Abramov isimli bir kişinin sızdırdığı ekran görüntülerine baktığımızda, yeni tasarımda beyaz arka plan kullanımı daha da artmış durumda. Uygulama içerisindeki ikon tasarımlarında da değişiklikler yapılmış.

  Instagram yeni tasarımını test ediyor

  Ekran görüntüsünü değerlendirdiğimizde karşımıza çıkan değişiklikler arasında, daire içerisinde yer alan kamera ikonunun dikdörtgen içerisine alındığı ve kameraya daha da fazla benzediğini söylemek mümkün. Bildirimler bölümü içerisinde bildirim sayısının da gösterildiği kalp baloncuğu şeklinde tasarlanmış.

  Yeni Instagram tasarımının henüz ne zaman son kullanıcıya sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak tasarım hayata geçerse daha modern görünüme sahip bir Instagram deneyimi yaşayabileceğimiz kesin.

  Öte yandan The Verge sitesinden edindiğimiz bilgiye göre, yeni tasarım sürekli ve kısıtlı bir kullanıcı tarafından test edilmeye başlanmış. Testler bittiğinde ise sosyal ağ yetkilileri son kararlarını verecekler.

  indir.com tarafından hazırlanmıştır.

  Etiketler: sosyal medya
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı