Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İnsanlık suçunun adını koyamıyorlar

  Hürriyet Haber
  22.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 22.10.2011 - 01:23

  Başbakan Tayyip Erdoğan, terör konusunda “Ortak akıl oluşturulması” çağrısında bulundu. BDP ve Avrupa’ya sert çıkan, teröristlerin hak ettikleri cevabı aldıkları kaydeden Erdoğan, Hak-İş Konfederasyonu 12’nci Olağan Genel Kurulu’nda özetle şu mesajları verdi:

  - İnsanlığın ortak vicdanı, bebek demeden, çocuk demeden, kadın demeden her hedefi katledebilen bu menfur odaklar karşısındaki bu sessizliklerini, bu tavırsızlıklarını mutlaka kayda geçirecektir. Bu ülkede siyaset yapacaksınız, bu milletten oy isteyeceksiniz, sonra bu milletin yediden yetmişe kan ağladığı bir günde bu ağır insanlık suçunun adını koymaya diliniz varmayacak. Bunun izahı yoktur, anlaşılabilir, kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Milletimiz suçlunun adını koyamayan, terörü mahkum edemeyen, bu menfur cinayetleri işleyenleri lanetleyemeyen bu zihniyeti asla unutmayacaktır.

  - Yine bu cinayet şebekesinin çeşitli uzantılarının Avrupa’nın pek çok şehrinde elini kolunu sallayarak dolaşmasına göz yumanları da unutmayacaktır. Türkiye’nin sayısız uyarı ve başvurularına rağmen boynunda suç yaftasıyla dolaşan bu cinayet örgütünün faaliyetlerini engelleyemeyen o yönetimler Avrupa için yüz karasıdır. Ellerine geçen her fırsatta Türkiye aleyhinde kanaatler serdetmeyi alışkanlık haline getiren çeşitli ülkelerin yönetimleri, bilsinler ki bu ağır suçtan onların hissesine de bir kara leke düşecektir.

  Bizi hedefe koyma gayreti içindeler

  - Siyasi partilerimiz ne yazık ki hâlâ terör örgütünü hedefe koyması gerekirken, iktidar partisi olarak bizi hedefe koymanın gayreti içinde.

  - İspanya’da ETA 48 yıl sonra silah bıraktı. Zapatero açıklamasını yaptı. İktidarıyla muhalefetiyle, STK’larla bir olduk ve beraber olduk ve bu işi başardık. Eğer biz iktidarıyla, muhalefetiyle, STK’larıyla bir olamazsak, beraber olamazsak bu süreç daha da uzayabilir.

  - Medyanın üst düzey temsilcileriyle bir görüşme gerçekleştirdik ve meseleyi onlarla paylaştık. Sağolsunlar hassasiyet gösterdiler, meselenin önemini onlar da dile getirdiler. Medya yöneticilerine teşekkür ediyorum. Gün slogan atma zamanı, hamaset zamanı değildir, böylesine hassas bir gündemin reytinginden nemalanmak günü hiç değildir.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı