ANKARA HABERLERİ

İnsanların yaşamlarında lüks gibi gözüken sağlık kulüpleri artık gereksinim

Özge ATALAY
19 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Ekim 2011 - 21:29

Sağlıklı yaşam kulüplerinin artık lüks olmaktan çıktığını belirten Renewa Club Pazarlama Direktörü Çiğdem Boz, “Kişiler bütçelerinden az bir rakam ayırarak üye oldukları bu kulüplerde uzun vadede çok ciddi kazanımlar elde ettiklerinin farkındalar” dedi.

Özge ATALAY

RENEWA Club Pazarlama Direktörü Çiğdem Boz doğru beslenmenin, doğal olanı yaşama gayretinin ve spor yapma olgularının insanların yaşamlarına git gide girmeye başladığını belirterek şunları söyledi:

“Burada şartlar gerektiriyor, biz yapıyoruz gibi bir durum söz konusu değil. Sağlık ve spor sektörü insanların ihtiyaçlarının belirlendiği bir sektör olmaktan öte, ihtiyaçlarının farkına varmalarının sağlandığı muazzam bir sorumluluk olarak görüldüğünde bu işte başarı kaçınılmaz oluyor. İnsanların yaşamlarında eskiden lüks gibi gözüken, RenewaClub gibi, sağlıklı yaşam kulüpleri artık yaşam kalitesini artırmak adına gereklilik olduğunu görüyoruz. Kişiler bütçelerinden az bir rakam ayırarak üye oldukları bu kulüplerde uzun vadede çok ciddi kazanımlar elde ettiklerinin farkındalar. Bu yüzden biz hep söylüyoruz; kendinize dair yaptığınız getirisi en yüksek yatırım profesyonel yönlendirme ile yapılan bilinçli spor ve beslenmedir.”

Bilinç artırılmalı

Türkiye’de sektörün hızla büyüdüğünü ifade eden Boz yurt dışında ve Türkiye’deki durumu şöyle değerlendirdi: “Yurtdışında başı Amerika çekiyor. Nüfusa göre kulüp üye sayısı yüzde 24, Avrupa’da ise durum en yüksek yüzde 17 ile İspanya. Avrupa ortalaması ise yüzde 11 ? 12, burada başı İngiltere, İtalya ve Almanya çekiyor.

Sektör hızla büyüyor

Bu ülkelerde nüfusa göre üye sayısının yüksek olmasının sebebi her ne kadar kültür seviyesi ile ilgili görünse de, oralardaki kulüplerin profesyonel yaklaşım üye çekmekte ve devamlılığını sağlamakta oldukça etkili. Türkiyede ise sektör hızla büyüyor, ancak yolun oldukça başında. Nüfusa göre kulüplere üye sayısı, bırakın yüzdeleri bindelerle ölçümlenemeyecek kadar az. Toplum üzerindeki sağlıklı yaşam bilincinin oluşmasında işletmelerin üzerine çok iş düşüyor. Biz RenewaClub olarak açıldığımız günden bu yana, kişilerin yaşam kalitesini arttıracak bilinci oluşturmak adına üzerimize düşeni prosyonel bir şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Üye sayılarımız ve aldığımız geri bildirimler bu doğrultuda ilerliyor. Ankaralı bir marka olarak spor kulübü misyonerliğimizi paylaşacak, kaliteli ve profesyonel kulüplerin açılıyor olması bizi oldukça mutlu ediyor. Bu tarz kulüpler pazar payımızı küçültmeyip toplum üzerindeki sağlıklı yaşam bilincinin yayılmasına fayda sağladığından pazar hacmi ciddi bir şekilde büyüyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İnsanların yaşamlarında lüks gibi gözüken sağlık kulüpleri artık gereksinim haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı