« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnsanlar bizden başarı bekliyor

Bakan Kılıç, “Bu ülkenin kaynaklarıyla tesisleri yapıyoruz. İnsanlarımızın bizden beklediği artık sportif başarı. Bazı dallarda ilk kez madalyalar kazandık. Demek ki şeytanın bacağını kırdık. Madalya sayımızı daha da yükselteceğiz” dedi.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, 17. Akdeniz Oyunları’nda madalyaları toplayan sporcuların göğüslerini kabarttığını söyledi. Oyunlarda madalya kazanan sporcular ve federasyon başkanlarıyla bir araya gelen ve düzenlenen yemekte konuşan Kılıç, sporcuları başarılarından dolayı kutladı. İlk 4 gün sonunda kazanılan madalyalara dikkat çeken Kılıç, “Daha müsabakalar devam ediyor. 4 gün sonunda 19 altın, 16 gümüş, 21 bronz ve toplamda 56 madalyaya ulaştık. 2009’da 65 madalyamız vardı. Bu rakamların inşallah bir hayli üzerine çıkmayı başaracağız” diye konuştu.

GELECEK ADINA ÖNEMLİ HAMLELER

“CİMNASTİK ve yüzmede aldığımız madalyalar Türk sporu adına gelecek vaat eden hamleler” diyen Kılıç, “Akdeniz Oyunları’nda tekvandoda da ilk kez Mersin 2013’de madalyalar kazandık. Demek ki şeytanın bacağını kırdık. O zaman disiplinle şımarmadan bu yola devam etmemiz lazım. İnşallah önümüzde daha da güzel süreçler gelecek” ifadelerini kullandı. Bakan Kılıç, oyunlarda salonların, sahaların dolduğunu da vurgulayarak, şöyle devam etti: “Salonları taşıma seyirciyle doldurduğumuzu sanmayın.”

DEVLETÇE, MİLLETÇE ORGANİZE OLDUK

TESİSLERİ ve organizasyonu yaptıklarını, halkın bundan sonra sportif başarı istediğini vurgulayan Kılıç, “Bu ülkenin kaynaklarıyla bu etkinlikleri, tesisleri yapıyoruz. İnsanlarımızın bizden beklediği artık sportif başarı” dedi. Heyecanın, 2009’daki oyunlardan daha farklı olduğunu belirten Kılıç, “O zamanki heyecan ile bu zamanki çok farklı. Çünkü kendi ülkemizde yapıyoruz. Devletçe milletçe organize olduk ve her şeyi biz yapıyoruz” diye konuştu.

Kılıç, madalya kazanan sporcularla yemek yedi

GENÇLİK ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Akdeniz Oyunları’nda madalya kazanan Türk sporcularla önceki akşam yemekte bir araya geldi. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Bekir Korkmaz ve federasyon başkanlarının da katıldığı Hilton Sa’da yapılan yemekte Kılıç, sporcularla yakından ilgilendi.


Bunları da Beğenebilirsiniz