« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnsan şahit olduğu şikeyi unutur mu?

“Herhangi bir olay ya da maç olsaydı unutabilirdim. Ama insan şahit olduğu şikeyi 25 değil, 50 yıl geçse de unutmaz.”

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME

HÜRRİYET’e yaptığı ‘şike itirafları’ ile gündeme damga vuran eski milli futbolcu Halil İbrahim Eren, “Tüm söylediklerimin arkasındayım. Bazı maçlarda çok açık bir şekilde şike yapıldı. İnsan şahit olduğu şikeyi unutur mu?” dedi.

Eren, “Tarihlerde ya da skorlarda hatalar yapmış olabilirim. Ama önemli olan, olayların özüdür. İnsan şahit olduğu şikeyi 25 değil, 50 yıl geçse de unutmaz. Aynı maçta benimle birlikte forma giyen futbolcuların susmaları, İlhan Cavcav’dan çekinmelerinden kaynaklanıyor. Benim hakem Yavuz Karaozan ile bir sorunum yok. Ben sadece Cavcav’ın bize söylediklerini aktardım” diye konuştu.

Bu arada Eren’in, “İlhan Cavcav bize hakemi satın aldığını söyledi” iddiasında bulunduğu 13 Eylül 1986’daki Galatasaray-Gençlerbirliği maçı sonrası sarı kırmızılı kulübün, hakem hataları nedeniyle karşılaşmanın tekrar edilmesi için Futbol Federasyonu’na başvurduğu ortaya çıktı.

CAVCAV: Karaozan örnek bir hakemdi

GENÇLERBİRLİĞİ Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, eski futbolcusu Halil İbrahim Eren’in, “Cavcav, Galatasaray-Gençlerbirliği maçı öncesi hakem Yavuz Karaozan’ı satın aldığını söyledi” şeklindeki sözleri ile ilgili olarak “Halil İbrahim Eren’in kulübümüzle husumeti var. Yavuz Karaozan hakkındaki yakıştırmalarını hoş bulmadım. Karaozan adil ve dürüst bir insandır” dedi. Cavcav, şöyle konuştu: “Halil İbrahim’in, 1986 yılında oynanan Galatasaray-Gençlerbirliği karşılaşmasının hakemi Yavuz Karaozan’ı töhmet altında bırakan ifadesinin, bu futbolcunun kulübümüzle olan husumetinden ileri geldiği düşüncesindeyim. Karaozan’ı uzun yıllardır futbolun içinde olan biri olarak iyi tanırım. Türk hakemlerinin arasında değerli bir kişiliğe sahiptir. Yetişmekte olan hakemlerimizin örnek alacağı bir şahsiyettir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz