« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İnşallah çeyrek finale çıkarız"

A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Şaziye İvegin ve Birsel Vardarlı, Londra Olimpiyat Oyunları'nda mücadele edecekleri A Grubu'nu ilk 3 içerisinde bitirerek çeyrek finale çıkmak istediklerini söylediler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
2012 Londra Olimpiyatları hazırlıklarına İstanbul'da başlayan A Milli Kadın Basketbol Takımı oyuncularından Galatasaray Medical Park'lı Şaziye İvegin ile Fenerbahçeli Birsel Vardarlı, AA muhabirine açıklamalarda bulundular.

Olimpiyatlara katılan milli sporcuların çoğunluğunu kadınların oluşturduğunu anımsatan Şaziye, “Şu anda olimpiyatlara giden sporcu sayısında kadın sayısı erkeklere oranla daha fazla. Ben de bu anlamda çok mutlu ve gururluyum. Kariyerimizde ilk defa olimpiyatlarda mücadele etme şansı yakaladık. Londra'ya gittiğimizde daha heyecanlı olacağımızı düşünüyorum. Olimpiyatlarda işimizi en iyi şekilde yapmayı istiyoruz. Biz hedefleri olan bir ekibiz. İnşallah çeyrek finale çıkarız ve iyi sonuçlar alabiliriz” diye konuştu.

Ankara'da oynadıkları FIBA Londra olimpiyat elemelerinin ardından bir haftalık dinlenme süreci geçirdiklerini söyleyen Şaziye, “Ankara'dan sonra bir haftalık bir dinlenme süreci oldu. İyi dinlendik. Şuanda program hakkında bilgi sahibi değilim ama kısa bir yükleme döneminden sonra hazırlık maçları yapacağız. Olimpiyatlara doğru tempomuzun düşeceğini tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

Milli oyuncu, ABD, Angola, Hırvatistan, Çin ve Çek Cumhuriyeti'nin bulunduğu A Grubu'nun, Rusya, Fransa, Avustralya, Büyük Britanya, Brezilya ve Kanada'nın bulunduğu B Grubu'na oranla daha avantajlı olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Diğer gruba bakarsak biraz daha avantajlı bir gruba düştüğümüzü düşünüyorum. Birinci olarak çıkmayı çok isterdik ama gerçekçi bakmak gerekli. ABD'yi yenemeyiz demiyorum ama çok zor olacağını düşünüyorum. Onun için grubu ikinci veya üçüncü bitirerek diğer gruptan gelecek daha rahat bir rakiple karşılaşmak istiyoruz.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz