Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnsaf be Antalya

Biletlerin pahalılığı yüzünden karşılaşmayı sadece 3 bin 385 futbolsever izleyebildi. Oysa Liverpool’u bile Anfield Road’da yaklaşık 95 Türk Lirası’na seyretmek mümkün.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME
DÜN gece Medical Park Antalyaspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmaya taraftarlar fazla ilgi göstermedi ve mücadeleyi yalnızca 3 bin 385 seyirci izledi. Buna sebep olarak Mardan Stadı’nın kent merkezine uzaklığı ve bilet fiyatlarının yüksekliği gösterildi. Gerçekten de asgari ücretin 630 liraya yeni ulaştığı ülkemizde ev sahibi kulübün belirlediği fiyatlar dudak uçuklatacak cinstendi: Kale arkası 100, Açık 125, Kapalı Tribün 150 lira...

Derbilerden pahalı

Bu fiyat, üç büyüklerin kendi sahasındaki maçlar için belirlediği rakamın da çok ötesinde. Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanacak zorlu Beşiktaş-Trabzonspor mücadelesini Fiyapı İnönü Stadı’nda izlemek isteyen futbolseverlerin eski açık için 40 TL ödemesi yeterli olacak.

14. haftada ezeli rakibi Beşiktaş’ı, eski stadı Ali Sami Yen’de konuk eden Galatasaray, derbi için bilet fiyatlarını 40 liradan başlatmıştı. Tıpkı ezeli rakibi gibi Fenerbahçe de, sezonun ilk yarısında Saracoğlu’nda Beşiktaş’ı konuk etmiş ve en düşük bilet fiyatını 66 lira olarak belirlemişti.

Premier Lig’i solladı

Sadece Türkiye de değil. MP Antalya-F.Bahçe maçının bilet fiyatları, dünyanın en gözde ligi Premiership’i bile solladı. Örneğin Liverpool’un kale arkasında yer alan efsane tribünü Kop’ta bir maç izlemek isteyen taraftar, yalnızca 95 TL karşılığında arzusuna ulaşabiliyor. Şampiyonluğa koşan Manchester United’ı seyretmek de Antalya’da bir maç izlemekle eşit: 100 TL.

Arsenal 120 TL (kale arkası)
M.City 110 TL (kale arkası)
M.United 100 TL (kale arkası)
Liverpool 95 TL (Kop)
Everton 75 TL (kale arkası)

Bunları da Beğenebilirsiniz