Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  İnşaattan canlı yayın

  Hürriyet Haber
  10.08.2012 - 11:14 | Son Güncelleme: 10.08.2012 - 11:50

  “Türkiye Kumbarası”nda biriken bağışlarla Van’da devam eden inşaatlar canlı olarak izlenebilecek

  Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğinde başlattığı “Van için Türkiye Kumbarası” projesinde biriken bağışlarla Van’da yapımı devam eden Öğretmen Kampüsü inşaatları, bugünden itibaren isteyen herkes tarafından canlı olarak izlenebilecek.

  Turkcell, depremin yaralarını sarmaya çalışan Van için kalıcı çözümler hedefiyle hayata geçirdiği “Türkiye Kumbarası” projesi kapsamında yapımı devam eden Öğretmen Kampüsü inşaatları bugünden itibaren tüm bağışçılar ve dileyen herkes tarafından an be an izlenebilecek.

  İnşaatlar internetten izlenebiliyor

  Van’ın Kalecik Mevki’nde MEB tarafından tahsis edilen 10 dönümlük bir arazide inşaatı devam eden Öğretmen Kampüsü yeni eğitim-öğretim dönemine yetiştirilecek. Modüler biçimde, artan bağışlarla birlikte büyüyebilecek şekilde tasarlanan Öğretmen Kampüsü için şu ana kadar 200 öğretmeni barındıracak bir kapasiteye ulaşıldı.  İnşaat çalışmaları devam eden yapıların gelişimini, www.turkiyekumbarasi.com adresinden izlemek mümkün.

  9 milyon TL’ye yakın bağış toplandı

  Van’daki öğretmenler için Öğretmen Kampüsü, öğrenciler için ise Öğrenci Yurdu ve öğrenci burslarını kapsayan “Van için Türkiye Kumbarası”projesine, ülkenin her kesiminden destek geldi. Şubat ayında başlayan projeye ilk bağışı 5 milyon TL ile Turkcell yapmıştı. Bugüne kadar kumbarada 9 milyon TL’ye yakın bağış toplandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı