Gündem Haberleri

  İnşaatta akıl almaz ölüm

  CHA
  14.09.2015 - 13:11 | Son Güncelleme:

  Mersin'de inşaatta çalışan bir genç, yük asansörünün halatı ile malzeme çekmek isterken tuğla yüklü sepetin düşmesi sonucu önce halatla yukarı fırladı, ardından yere çakıldı. 18 yaşındaki işçi, olay yerinde hayatını kaybetti.

  Olay merkez Toroslar ilçesi Halkkent Mahallesi'ndeki Cumhuriyet Evleri'nin inşaat halindeki 14 katlı bir blokunda meydana geldi. 18 yaşındaki Zahir Su isimli işçi, çalışmak için sabah saatlerinde söz konusu inşaata geldi. Genç işçi, yük asansörü ile elindeki malzemeleri yukarıya taşımak istedi. Kablosu bağlı olmayan asansörün çalışmaması üzerine halatı çözen Su eliyle malzemeyi taşımaya çalıştı. Eliyle çekmesine rağmen 10. katta bulunan tuğla yüklü sepetin bir türlü inmemesi üzerine genç işçi bu defa kolunu halata dolayıp çekmeye çalıştı.

  İnşaatta akıl almaz ölüm

  Bu sırada 10. kattan hızla aşağı düşen tuğla yüklü sepet kolu halata dolanmış durumdaki talihsiz genci yukarı çekti. İnşaatın 4. kat seviyesine kadar çıkan genç, daha sonra yere çakıldı. Genç işçi, olay yerinde hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcısı ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin çalışmasının tamamlamasının ardından gencin cesedi otopsi için Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

  İnşaatta akıl almaz ölüm

  Etiketler: iş kazaları
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı